Udalosti minulého týždňa: Zásnuby Kristen Stewart, podvodníci na internete a vianočné trhy v Bratislave

V novom weektagu aj o nedávnom summite v Glasgowe

V novom weektagu aj o nedávnom summite v Glasgowe (Foto: Christopher Furlong)

#Máme tu nový týždeň a s ním ruka v ruke nový weektag. Chceš ostať v obraze a zistiť, čo sa stalo za posledných sedem dní? V tom prípade si na správnej adrese. Dozvieš sa o zákulisí nedávneho summitu v Glasgowe, prezradíme ti viac o novom unisex prezervatíve či o zásnubách Kristen Stewart a nezabudneme ani na posledné preteky Petra Sagana za Boru-Hansgrohe.

#1 Daj si pozor na podvodníkov na internete

Podvodníci na internete hľadajú stále nové spôsoby, ako sa dostať k cudzím peniazom. Zrejme sme už dávno za časmi, kedy by si len tak poslal peniaze princovi z Afriky alebo chorej kráľovnej Alžbete. Museli tak prísť s niečím novým, čo si len tak ľahko nevšimneme. Pri najnovšom podvode vôbec nevyužívali mailové správy. Šikovne ho ukryli do reklám pri vyhľadávaní.

Keď si vyhľadávaš akúkoľvek vec na Google, prvé linky sú automaticky reklamné, pričom sa tak aj označujú. Práve túto vec hackeri zneužili. Použili len jemne upravené názvy webov pre najznámejšie peňaženky na kryptomeny – Phantom App a MetaMask. Zmena bola len v jednom písmenku, a to phantonn.app. Originálna stránka je pritom phantom.app.

Podvodníci na internete ukradli za víkend pol milióna dolárov: Novou stratégiou ľahko dostanú aj teba

#2 Zo summitu na ulice Glasgowa

Mladá švédska aktivistka Greta Thunbergová bola súčasťou nedávneho summitu COP26 v Glasgowe. Greta však neverí planým rečiam hláv štátov a preto sa miesto summitu rozhodla podporiť protesty, ktoré sa konali v uliciach mesta. Ľudia nechcú, aby sa o budúcnosti planéty rozprávali ľudia, ktorí priletia na summit vlastným lietadlom. Daj nám do komentára vedieť, či by si podporil radšej spomínaný summit alebo mladú aktivistku na uliciach.

#3 Unisex prezervatív

Veda a technológie v súčasnosti napredujú míľovými krokmi. Niektoré vynálezy nám dokážu úplne zmeniť život, iné sú zase užitočné o niečo menej. Niekedy sa dokonca musíme opýtať zásadnú otázku – prečo potrebuje ľudstvo práve túto novinku? Podobne sa asi budeš pýtať aj ty. Gynekológ z Malajzie totiž vynašiel revolučný unisex kondóm.

Revolúcia v sexe! Gynekológ vyvinul jedinečný kondóm, ktorý je pre obe pohlavia

#4 Vianočné trhy v Bratislave

Aj ty už nasávaš prichádzajúcu vianočnú atmosféru? Napriek tomu, že Vianoce prídu až o jeden a pol mesiaca, mesto Bratislava ich začína organizovať už v týchto dňoch. Na vianočné trhy sa však tento rok dostaneš len vtedy, keď spĺňaš OTP (teda si očkovaný, testovaný alebo si prekonal koronavírus za posledný pol rok). Bratislava otvorí brány svojich vianočných trhov na Hlavnom námestí už 26. novembra a ak pôjde všetko podľa plánu, skončia až pred Vianocami.

#5 Hviezda filmov Twilight sa zasnúbila

Kristen Stewart si väčšina ľudí pamätá ako hviezdu z Twilightu, ktorý nebol práve jej našťastnejšou voľbou. Je to však skutočne dobrá herečka, o čom ťa presvedčia napríklad filmy ako Stále som to ja, Svet podľa Mallory alebo The Runaways. Hoci si dáva na svoje súkromie veľký pozor a nemá ani účet na sociálnych sieťach, pred niekoľkými dňami oznámila obrovskú novinu.

Kristen Stewart sa oficiálne zasnúbila: Neuveríš, koho si hviezda Twilightu bude brať!

#6 Peter Sagan skončil v Bore víťaznou etapou

Slovenský cyklista Peter Sagan sa lúči v tíme Bora-Hansgrohe. Pred jeho definitívnym odchodom však stihol vyhrať premiérový ročník kritéria Giro d’Italia v Dubaji. V závere pretekov sa dostal do úniku a v samotnom finálnej rovinke prešpurtoval Egana Bernala, víťaza Gira ale aj Tour De France 2019. Budúci rok sa slovenský rýchlik predstaví vo francúzskom tíme TotalEnergies.

#7 Trailer na novú Pixarovku

Ak si fanúšikom animovaných filmov, zbystri pozornosť. Nová budúcoročná Pixarovka Lightyear láka prvým trailerom. Vesmírny ranger Buzz Lightyear urobí prvý krok vo vesmírnom programe. Film bude sledovať jeho cestu od štartu rakety až po pristátie v Andyho izbe.

Buzza vo filme nahovorí Chris Evans a nahradí tak Tima Allena, ktorý nadaboval hračku v pôvodných filmoch. Zaujímavé je, že obaja sa narodili v rovnaký deň, teda 13. júna, a vekový rozdiel medzi nimi je 28 rokov. Objaví sa tu aj postava Zurga. Ide o prvý film z dielne Pixaru, ktorý je spin-off už existujúcej postavy.

Zdroj: hashtag.sk, sportnet.sk, bratislava.sk, cnn.com
Odporúčame