Veľká zmena na platforme YouTube! Pripravte sa, toto pod videom už neuvidíte

Veľká zmena na platforme YouTube!

Veľká zmena na platforme YouTube! (Zdroj: Unsplash.com/NordWood Themes)

#YouTube čaká veľká zmena! Pod videami od tvorcov sa už neobjaví dôležitý údaj, ktorý mnohokrát mohol rozhodnúť o tom, či si dané video pozrieš alebo nie. Obľúbená platforma sa chce touto zmenou vyhnúť nespravodlivým útokom.

Ide o tlačítko „Nepáči sa mi to“. Hoci sa z YouTubu úplne nevymaže, sledovatelia už neuvidia počet ľudí, ktorým sa dané video nepáčilo. Videoportál sa tak rozhodol kvôli tomu, aby dal tvorcom väčší rešpekt a nevznikali skupiny ľudí, ktorí sa cielene spoja, aby zvyšovali počet nepáči sa mi to.

Pôvodne s týmto experimentom začal YouTube už začiatkom tohto roka. Chceli zistiť, či odstránenie viditeľného počtu nepáči sa mi to, zníži počty útokov na tvorcov. Najväčší vplyv to malo najmä na mladých a začínajúcich tvorcov. Tí sa na vidoporál často obracali s tým, že na ich videách neustále pribúdajú počty negatívnych reakcií.

Pôvodne s týmto experimentom začal YouTube už začiatkom tohto roka.
Pôvodne s týmto experimentom začal YouTube už začiatkom tohto roka. (Zdroj: Unsplash.com/ Souvik Banerjee)

Samotné tlačidlo však úplne nezmizne. Stále budeš naň môcť kliknúť avšak počet ľudí, ktorí urobili rovnako, sa ti neukáže. Pôjde len o spätnú reakciu tvorcom o tom, čo si o ich videu myslíš. Páči sa ti táto zmena?

Zdroj: hashtag.sk, techcrunch.com
Odporúčame