Udalosti minulého týždňa: Bratislavský Istropolis definitívne zrovnajú so zemou, čo ho nahradí?

Bratislavský Istropolis zbúrajú so zemou

Bratislavský Istropolis zbúrajú so zemou (Foto: Pexels.com/Helena Jankovičová Kováčová)

#S novým týždňom sa hlásime aj s novým weektagom. V dnešnom prehľade sa dozvieš o tom, čo nahradí bratislavský Istropolis, čo jedia astronauti vo vesmíre, aké tech novinky predstavil CES 2022, zistíš dátum premiéry nového Jackass a dozvieš sa, aké nezvyčajné mená dávajú Petržalčania svojim deťom. Ktorá infoška ťa najviac zaujala?

#1 Bratislavská ikona navždy zmizne

Nepomohli petície ani verejné výzvy kultúrnej obce a architektov. Bratislavský Istropolis čaká demolačná čata. Investor sa rozhodol zbúrať jednu z dominánt nášho hlavného mesta a podľa zákona je v ako vlastník v práve. Pre mnohých, najmä stračích Bratislavčanov, ide o ťažkú ranu.

Ikonickú budovu na Trnavskom mýte by mal v budúcnosti nahradiť kultúrno-spoločenské centrum s malým verejným vonkajším parkom. Vedľa frekventovanej križovatky však vyrastú aj nové byty, administratívne budovy a hotel s podzemným parkovaním.

#2 Zisti, čo jedia astronauti vo vesmíre

Astronauti to na Medzinárodnej vesmírnej stanici nemajú ľahké. Aj napriek tomu však ostávajú vždy dobre naladení. Dokonca si pripravujú aj chutné maškrty, ktorým by si zaručene neodolal ani ty. Ako to vo vesmíre vyzerá, aké jedlá môžu jesť aj ako si ich pripravujú zachytila vo videu astronautka, oceánografka a inžinierka NASA Megan McArthurová.

Zmrzlina je na palube prísne zakázaná, vajíčka musia rehydratovať: Na čom si radi pochutnajú astronauti vo vesmíre?

#3 Najlepšie tech vychytávky na rok 2022

Rok 2022 bude plný technológii, po ktorých budeme doslova slintať. Lenovo, Samsung, Sony, ale aj mnohé iné spoločnosti na tohtoročnom CES predstavili produkty, ktoré sa počas nasledujúcich mesiacov dostanú do k nám – k užívateľom. Ponúkame ti prehľad noviniek, ktoré nás najviac zaujali.

To najlepšie z CES 2022: Tieto technologické vychytávky si už čoskoro budeš môcť kúpiť v každom elektrodome

#4 Petra Vlhová získala malý glóbus

Je ešte len január a slovenská lyžiarka Petra Vlhová už oslavuje. Po siedmych slalomoch z deviatich je jasné, že práve Slovenka si domov odnesie prinajmenšom malý glóbus. O konkurencii so Shiffrinovou, ktorej tento rok nedala šancu, ešte v novembri povedala: „Je to cool a veľmi dobré pre celý šport. Poháňa ma to vpred.“

Petra má nepochybne životnú formu a my jej na nadchádzajúcej Olympiáde prajeme veľa úspechov. Vidíme to hneď na niekoľko medailí.

#5 Nezvyčajné mená malých Slovákov

Petržalčanie zverejnili zoznam mien, ktoré boli v roku 2021 najpopulárnejšie, ale aj najnezvyčajnejšie. A povieme ti, niektorí rodičia boli skutočne kreatívni a pre svoje ratolesti zvolili naozaj zaujímavé mená.

Jedným z nich je aj napríklad Gaston či Berenika. Objavili sa však aj mená ako Thimon, Liam, Tamia, Elia, Tessa, Zina, Marcus, Sam, Nátán alebo Leonie.

Petržalčania zverejnili najnezvyčajnejšie mená pre deti v roku 2021: Niektorí rodičia boli skutočne kreatívni

#6 Zákutia Wikipedie

Asi všetci už dnes vieme, že Wikipédia nepatrí medzi dôveryhodné zdroje informácii. Jej prvotná myšlienka bola geniálna – ktokoľvek môže prispieť k téme a podeliť sa o svoje vedomosti. Takýmto spôsobom sa predsa môže šíriť len múdrosť ľudstva, no nie? Omyl.

Wikipédia sa stala miestom so zaujímavosťami, ktoré sú ale popretkávané poriadnym bizarnosťami. Všetky ich zbiera Instagramový profil s názvom Depths of Wikipedia.

Skratka MILF alebo strom, ktorý vlastní sám seba: Čo obsahujú skryté zákutia Wikipédie?

#7 Dočkáme sa Jackass Forever

Jackass Forever pôjde zrejme o posledný film zo série Jackass. Všetko začalo ako známy televízny seriál stanice MTV začiatkom storočia. Doteraz sme sa dočkali niekoľkých bláznivých filmov, jedného dokonca v 3D. Toto pokračovanie dorazí do Ameriky začiatkom februára 2022, do našich a českých kín sa dostane 5. marca. Zájdeš do kina?

Zdroj: hashtag.sk, yimba.sk, Paramout Pictures, sport.sk
Odporúčame