Skratka MILF alebo strom, ktorý vlastní sám seba: Čo obsahujú skryté zákutia Wikipédie?

Počítač

Na Wikipédii sa nachádzajú poriadne bláznivé veci (Zdroj: Unsplash/Christin Hume)

#Asi všetci už dnes vieme, že Wikipédia nepatrí medzi dôveryhodné zdroje informácii. Jej prvotná myšlienka bola geniálna – ktokoľvek môže prispieť k téme a podeliť sa o svoje vedomosti. Takýmto spôsobom sa predsa môže šíriť len múdrosť ľudstva, no nie? Omyl. Wikipédia sa stala miestom so zaujímavosťami, ktoré sú ale popretkávané poriadnym bizarnosťami. Všetky ich zbiera Instagramový profil s názvom Depths of Wikipedia.

Od korytnačky, ktorá zachránila svoj druh tým, že mala veľa sexu, až po zabíjanie pripisované piesni Franka Sinatru. Všetky šialené úlovky zhromažďuje na spomínanom profile Annie Rauwerda. Annie sa ako dieťa mohla pripojiť na internet len v tom prípade, že to bola edukatívna činnosť. To viedlo k množstve času strávenom práve na Wikipédii.

Extrémne žehlenie a MILF

„Niekedy som si vymyslela úlohy na témy, napríklad o Mongolsku, aby som mohla stráviť viac času na Wikipédii. Zo zistených informácii som potom robila prezentácie,“ povedala pre webový portál VICE. Jej vášeň sa premenila na profil, ktorý dnes sleduje viac ako pol milióna ľudí.

A čo teda presne nájdeme na profile Depths of Wikipedia? To najlepšie z najlepšieho, čo sa týka bizarných definícii, pojmov aj vyhľadávaní. Ide napríklad o strom, ktorý vlastní sám seba, skratku MILF ale napríklad aj extrémne žehlenie (športová disciplína, pri ktorej súťažiaci žehlia na extrémnych miestach – napríklad pod vodou).

Zdroj: hashtag.sk, vice.com