Udalosti minulého týždňa: Britney Spears zverejnila ďalšie nahé fotky

petra vlhová

Petra Vlhová robí Slovensku vo svete výborné meno (Zdroj: Wikimedia Commons Rolandhino1)

#Prvý týždeň v novom roku uplynul ako voda, no vo svete aj na Slovensku sa už stihli udiať poriadne šalené veci. Pripravili sme si pre teba nový weektag, s ktorým budeš stále v obraze. Britney Spears pridala na Instagram ďalšie nahé fotky, Petra Vlhová znova dokázala, že je svetová špička a celý svet sa opäť zamiloval do príbehu čarodejníka, ktorý prežil.

#1 Harry Potter špeciál pobláznil svet

Novoročný špeciál Harry Potter – 20. výročie filmovej mágie: Návrat do Rokfortu si môžeš už niekoľko dní pozrieť na platforme HBO GO. Okrem hlavnej trojice hercov stvárňujúcich Harryho, Rona a Hermiony sa v ňom ukázali desiatky hercov, producentov a režisérov, ktorí stáli za vznikom ôsmych kultových filmov.

Celý svet pobláznilo množstvo informácií zo zákulisia, spomienky mladých hercov na detské časy ale aj kopec emotívnych stretnutí. Predstavitelia sa v ňom neubránili slzám a padlo dokonca aj niekoľko vyznaní lásky. Nechýbali však ani niejaké chybička zo strany tvorcov, ako napríklad chybná fotka Emmy Watson z detstva, na ktorej je v skutočnosti Emma Roberts

#2 Petra Vlhová zase raz ovládla svah

Fantastická Petra Vlhová aj tento rok dominuje svahom. Zvíťazila už v piatej zo šiestich súťaží, naposledy len pred niekoľkými hodinami, kedy sa jej podarilo vyhrať aj slalom v Kranjskej Gore. Z celkových možných 600 bodov má už Petra na svojom konte 580. Je tak viac než pravdepodobné, že sa jej podarí získať malý glóbus. Najbližší slalom je na programe v utorok 11. januára v Schladmingu.

#3 Apple redukuje ďalšiu funkciu

Apple je majstrom v nastoľovaní nových trendov. Aj keď sa konkurenčné spoločnosti často smejú na ich úkor, po rokoch uznajú porážku a vydajú sa ich cestou. Podobne tomu bolo, keď americký výrobca odstránil výstup jack pre slúchadlá čí na nabíjačku v balení. Najnovšie sa hovorí o ďalšej redukcii zo strany Apple. Podľa interných zdrojov by už budúci rok mali iPhony prísť o fyzickú SIM kartu.

Apple pokračuje v redukovaní: Nové iPhony by mali prísť o fyzickú SIM kartu a káblové nabíjanie!

#4 Biotlačiareň, ktorá tvorí leukoplast z kože

Spoločnosť SpaceX nedávno vyslala zásobovanie na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS). Náklad okrem iného obsahoval aj viaceré experimenty, ktoré ešte potrebujú praktické testovanie. Ide napríklad o biotlačiareň, ktorá využíva bunky na tlač tkanivových štruktúr. Takýmto spôsobom je možné vyrobiť napríklad „leukoplast“, ktorý je priamo pokožkou.

Leukoplast, ktorý už nikdy nebude bolieť: SpaceX skúma spôsob, ako na biotlačiarni vyrobiť pokožku

#5 Weeknd vydáva nový album

Spevák The Weeknd vydal nový album s názvom Dawn FM. Na feat dostal kopec zaujímavých hostí, a tak sa rozhodne máme na čo tešiť! Na albume zaznejú mená ako Jim Carrey, Calvin Harris, Lil Wayn, Swedish House Mafia a mnoho ďalších. Na albume je Wekknd graficky upravený, aby vyzeral omnoho staršie ako v skutočnosti. Tešíš sa na nádielku ďalšej skvelej hudby?

 #6 Britney Spears opäť zdieľala nahé fotky

Okolo Britney Spears spustilo obrovský ošiaľ hnutie #freebritney, ktoré bojovalo za to, aby jej boli vrátené jej práva. Svojprávnosti bola zbavená na žiadosť jej otca, ktorý takto mohol spravovať jej majetok alebo rozhodovať o tom, či bude mať deti. Britney sa ale podarilo oslobodiť a svoje práva má späť. To, že je skutočne slobodná dáva najavo aj úplne nahými fotkami, ktoré prednedávnom zdieľala na svojom Instagrame s popisom Free woman energy has never felt better, v preklade pocit slobody nikdy nechutil lepšie.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Britney Spears (@britneyspears)

#7 Skladba z  animáku Encanto trhá rekordy

Animovaný filmy Ecnanto sa do amerických kín dostal už v novembri, no až začiatkom januára vyšiel aj na streamovacej stanici Disney+. Muzikál z kolumbijského pralesa sa dostal aj do hľadáčiku akademikov, odniesol si nominácie na tri Zlaté glóbusy a zabojuje aj o miestenku na oscarovú ceremóniu. Pieseň We Don’t Talk About Bruno aktuálne atakuje americké hitparády. Nájdeš ju dokonca aj na TikToku medzi trendami, na Spotify má už viac ako 30 miliónov prehratí a na YouTube siaha k 50 miliónom.

Známa pieseň z animáku Encanto atakuje rebríčky hitparád: Podľahneš jej aj ty?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame