Petržalčania zverejnili najnezvyčajnejšie mená pre deti v roku 2021: Niektorí rodičia boli skutočne kreatívni

Petržalčania zverejnili najnezvyčajnejšie mená pre deti

Petržalčania zverejnili najnezvyčajnejšie mená pre deti. (Zdroj: Unsplash.com/Omar Lopez)

#Petržalčanie zverejnili zoznam mien, ktoré boli v roku 2021 najpopulárnejšie, ale aj najnezvyčajnejšie. A povieme ti, niektorí rodičia boli skutočne kreatívni a pre svoje ratolesti zvolili naozaj zaujímavé mená.

Jedným z nich je aj napríklad Gaston či Berenika. Objavili sa však aj mená ako Thimon, Liam, Tamia, Elia, Tessa, Zina, Marcus, Sam, Nátán alebo Leonie.

Najnezvyčajnejšie mená v Petržalke.
Najnezvyčajnejšie mená v Petržalke. (Zdroj: Facebook/Petržalka)

Väčšina rodičov však stavila na klasiku a svojim ratolestiam vybrali veľmi známe a populárne slovenské mená. Pre dievčatko to boli napríklad Ema, Sofia, Nina, Anna, Mia alebo Viktória. Objavili sa však aj mená ako Zoe, Margaréta či Amelia.

Najčastejšie dievčenské mená v Petržalke.
Najčastejšie dievčenské mená v Petržalke. (Zdroj: Facebook/Petržalka)

Chlapcom zas najčastejšie vyberali rodiačia mená ako Jakub, Samuel, Oliver, Leo alebo Michal. Populárne boli však aj Maxim, Teodor, Maxim, Matej, Matúš či dokonca Ctibor.

Najčastejšie chlapčenské mená v Petržalke.
Najčastejšie chlapčenské mená v Petržalke. (Zdroj: Facebook/Petržalka)

Správcovia sociálnej sieti Petržalka vybrali naozaj úžasné mená. Do rebríčka sa však pravdepodobne nedostali všetky, nakoľko mali z čoho vyberať. V Petržalke sa v roku 2021 narodilo až 2912 detí. Ako však poznamenávajú na sociálnej sieti, „Nie všetky deti však žijú v Petržalke. Na trvalý pobyt bolo prihlásených 1274 detí narodených v roku 2021.“

Zdroj: hashtag.sk, Facebook/Petržalka
Odporúčame