Príťažlivá výživová poradkyňa Dominika: Drastické diéty ti môžu ublížiť

Dominika Fabianová

Dominika Fabianová je certifikovaná výživová poradkyňa (Zdroj: Instagram/minuska3)

#Pokiaľ sa snažíš schudnúť, alebo naopak pribrať, kľúčová je vždy správne vyvážená strava. Toto pravidlo ti potvrdí aj certifikovaná výživová poradkyňa Dominika Fabianová. Svojim klientom v žiadnom prípade neodporúča drastické diéty. Ako sama hovorí, ľudia by boli prekvapení keby vedeli, že schudnúť sa dá aj z normálnych porcií jedla.

„Aj keď sa stravujem zdravo, často si doprajem moje obľúbené jedlá ako sú kotlíkový guláš, segedín či perkelt. Svojim klientom a známym odporúčam nastaviť stravu 80/20, len mierny deficit a dať tomu čas, extrémne sa neobmedzovať, pravidelne sa hýbať a všetko ide lepšie a ľahšie so zaručenými výsledkami na dlhodobo,“ hovorí.

Drastické diéty môžu vážne ublížiť

Najčastejšiu chybu podľa Dominiky robia ľudia, ktorí chcú schudnúť extrémne rýchlo a stavia na drastické diéty. „Ľudia si myslia, že keď si nasadia extrémne nízky príjem, schudnú veľké množstvo kíl za krátku dobu natrvalo.“ Takýto prístup je však nezdravý a dokonca si môžeš aj ublížiť. Väčšina ľudí to ani nevydrží.

Z pozície odborníčky varuje ľudí pred tým, aby si takto doslova zničili zdravie. „Tí čo to zvládnu a dosiahnu požadovanú váhu či postavu, vysadia diétu a potom sa čudujú, keď nastane jojo efekt, priberú dvakrát rýchlejšie a ešte k tomu viac kíl ako schudli. Takto sa trápia stále dookola ,až si pokazia cyklus, trávenie, psychiku a privodia si aj rôzne ďalšie problémy.“

Pracuje na viacerých projektoch

V súčasnosti Dominika Fabioanová pracuje na viacerých projektoch. Na svoj YouTube kanál pravidelné pridáva zdravé varianty svojich obľúbených receptov a venuje sa svojej vlastnej športovej značke Angelo di ferro. „To je práca, ktorá ma napĺňa a baví. Chcem babám čo najviac dať, tak aby sa pri cvičení cítili pohodlne, komfortne a v bežnom živote sebavedome,“ vysvetľuje.

Dominika je vo svojom živote spokojná a jej ciele do budúcna sú skutočne ušľachtilé: „Naďalej pomáhať ľuďom k svojim vysneným postavám, takže radiť im prostredníctvom stravy a cvičenia. Podávať im čo najviac mojich vedomostí, informácií, naučiť ich, ako sa správne stravovať a zdravo chudnúť, ako dosiahnuť vysnívanú postavu.“

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame