Vybrali sme 5 najlepších skladieb: Pil C

Ako portál sa vám už od začiatku snažíme prinášať zaujímavé rebríčky, reporty, výbery, tipy a rôzne iné rubriky či série, ktoré sa samozrejme týkajú našej rapovej scény. Dnešok samozrejme nebude výnimkou, keďže prichádzame opäť s novou sériou článkov, v ktorej vám priblížime 5 absolútne najlepších skladieb konkrétnych interpretov.

Na začiatok by som len rád podotkol, že sa jedná o subjektívny názor našej redakcie. Všeobecne čo sa týka výberu skladieb, jedná sa len o skladby, ktoré sú priamo vydané daným interpretom (to však neznamená, že na skladbe nemôže mať hosťa). Nejedná sa o hosťovačky na iných albumoch. Dnešným dňom teda začíname a ako prvého si priblížime Pil Ciho.

Ako iste viete, Lukášova kariéra sa začala v lete 2014 a teda ani zďaleka nemáme na výber toľko skladieb, ako u iných interpretov (ktorých budeme rozoberať v ďalších článkoch), no to vôbec nevadí, pretože rovnako ako u iných, tak aj tu sme prešli viacerými dilemami. Nebudeme už napínať, prejdime na našich 5 skladieb.

Lost

Trackom Lost sa začala Lukášova kariéra a trackom Lost začneme teda aj náš dnešný článok. Podať takýto výkon hneď pri svojom oficiálnom debute? To hovorí samo za seba. Pil C prišiel hneď pri svojej prvej skladbe s novým štýlom a flowom, ktorý začal ľudí okamžite baviť. To, čo nasledovalo po tomto tracku už všetci veľmi dobre vieme. Na záver ešte dodám, že podmaz je zo skladby The Weeknd – Gone.

Faded ft. Delik prod. Special Beatz

Kľudne tu mohol byť Peroxid, no my sme sa rozhodli pre Faded. Skladba vyšla v decembri 2014 čo znamená, že sa v tom čase stále jednalo o pomerne neopočúvaného a pre niektorých aj neznámeho interpreta. Vlna, ktorú spustil podľa môjho názoru práve tento track však bola obrovská a Lukášovi prischol nezameniteľný a špecifický štýl v tom čase jedného z najprogresívnejších raperov. Originálne bolo aj menenie hlasu na refréne + Delik + skvelá produkcia od Speciala. Pre toto všetko sme sa rozhodli zaradiť sem práve Faded.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Slovenskí raperi z Moja Reč to znovu roztočili: Sleduj prvý klip z novo pripravovaného albumu!

November ft. Supa prod. Conspiracy Flat

Pre niekoho je možno výber tretej skladby do dnešného článku prekvapením, no my sme sa rozhodli pre skladbu November, na ktorej hosťuje člen MR Supa. O výbornú produkciu sa postarali Conspiracy Flat. Temná atmosféra, ktorá sa Lukášovi veľmi hodí a ku tomu špecifické menenie hlasu s výborným flowom urobilo z tejto veci v kombinácií s lyrickým kráľom Supom podľa nás jednu z najlepších Lukášových skladieb.

Vidím jak ich je*e ft. Separ prod. Special Beatz

Zabudnúť sme nemohli ani na skladbu roka 2015. Vidím jak ich je*e je bezpochyby najväčší Pil Ciho banger, ktorý je pravidelne poslednou skladbou na jeho koncertoch. Pri tomto tracku sa otriasajú kluby od základov (kto bol na koncerte tak dobre vie) a tak môžme túto spoluprácu so Separom a Specialom hodnotiť len pozitívne. Ku dnešnému dňu si klip pozrelo už takmer 10 miliónov fanúšikov, čo hovorí samo za seba.

Dekadentný ft. Moja Reč prod. Konex

No a dnešok zatvárame jedinou skladbou z albumu Hype v tomto rebríčku – trackom Dekadentný. Za našu redakciu je to jednoznačne najlepšia skladba z Lukášovho debutového počinu, ktorý uzrel svetlo sveta v závere minulého roka. Úprimne sme uvažovali aj nad skladbami Diablo a Die Hard, no vyhral track, na ktorom ma Pil C chalanov z Mojej Reči. Presne táto atmosféra a tento štýl skladieb sa Lukášovi náramne hodí. Veľkú rolu určite zahrali aj hostia, ktorí doručili na track neskutočné slohy a ako celok nám z toho vyšiel jeden z najlepších Pil Ciho trackov.

Tak, sme na konci prvej časti. Budeme veľmi radi, ak nám dáte do komentárov vedieť, aké skladby sú práve vaše najobľúbenejšie. Už čoskoro s touto sériou článkov pokračujeme, ale ak ste nedočkaví, druhá časť už je online tu, na našom webe. Ďakujeme za váš čas a čoskoro pokračujeme!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Slovenskí raperi z Moja Reč to znovu roztočili: Sleduj prvý klip z novo pripravovaného albumu!

 

Odporúčame