Puerto posiela zo Španielska darček pre fans: Nové EP s názvom Jaguar King

Puerto

Puerto a jeho nový projekt (Zdroj: IG/puerto_official)

#Puerto pozdravuje zo slnečného Španielska všetkých fanúšikov. Nedávno mal narodeniny, ktoré oslávil sám, ale to nič nemení na tom, že znovu prináša svojský latino vibe a darček v podobe nového hudobného projektu. EPčko v spolupráci so slovenským producentom, ktorý si hovorí Rexound (Miroslav Rexa) si nesie názov JGR KNG I.

Puerto
Puerto a jeho nový projekt (Zdroj: IG/puerto_official)

Jednotka v názve napovedá, že EPčko bude mať pokračovanie, JGR KNG “jaguar king” je tématika v ktorej sa samotné skladby nesú. Charakter, údernosť, rytmiku, hru so slovom, exotický nádych, originalitu a všetko ostatné,  čo poslucháč navníma sám, to všetko a ešte viac podtrhuje mix trendových žánrov Pop, Urban Latino, Afrobeat a Trap/Drill. Skladby sú obohatené rôznymi elementami. V jednej to je kombinácia živej akustickej a elektrickej gitary do afrobeatu, ktoré boli nahrávané v španielskom nahrávacom štúdiu, v inej zasa spolupráca Puerta s jeho o 10 rokov mladším bratom, ktorý si hovorí 23youngblood.

Puerto a jeho nový projekt (Zdroj: IG/puerto_official)

Release tohto projektu na stremovacích službách je naplánovaný na 31.03.2024, čo je už zajtra. Ak sa ti však nechce čakať, JGR KNG si môžeš vypočuť už teraz, priamo na YouTube. Určite nám potom daj vedieť, ako ti projekt páči a či sa budeš tešiť aj na prípadne pokračovanie.

O zvuk celého projektu sa postaral Sushiboy, vynímajúc skladbu PNKRNG, ktorú mastroval dobre známy Marek Šurin. Celé EPčko Puerto nahrával v španielskom prostredí.

“Všimol som si, že už mám dokončené tri skladby, v ktorých som spomenul slovo šelma alebo panter. Všetky tri robil ten istý producen, ktorý sa nazýva Rexound. Zhodli sme sa, že pridáme 2 skladby a spravíme spoločné EP. Tématicky je celkom vyvážené. Povedal by som, že 2 skladby pre ženy a 3 pre zvyšok osadenstva.Je to zas nadčasová hudba, niečo v čom som ja doma a čo sa mi tvorí s lahkosťou. Verím, že si každý príde na svoje. A zároveň už teraz môžem povedať, že sú nachystané ďalšie veci ktoré prídu skôr ako by sa dalo čakať,“ uzatvára Puerto.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Nerieš dali von tracklist svojho nového albumu: Koho budú mať na featuringoch?
Puerto
Puerto a jeho nový projekt (Zdroj: IG/puerto_official)

František Churý, známy najmä pod umeleckým menom Puerto, je slovenský raper a spevák, najpoprednejší predstaviteľ latino žánru na Slovensku, ktorý na hudobnej scéne pôsobí od roku 2011. Svoje prvé demo nahrávky zaznamenal vo svojej detskej izbe v roku 2008. Prvýkrát zavítal do profesionálneho nahrávacieho štúdia v roku 2009 aj so svojim vtedajším spolužiakom zo strednej školy, dnes úspešným pokrovým hráčom Andrejom Dessetom, na hudobnej scéne tiež známym pod umeleckým menom Andess. S Andessom vytvorili skupinu s názvom „Niečo Iné“ a svoje prvé skladby nahrali u rapera Opaka v štúdiu Zion 5 v Petržalke.

Sleduj nás aj na Instagrame 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame