VÝBER: 10 najsledovanejších trackov, kde sa objavil Strapo

Strapo, jediný a jedinečný rapper svojho druhu, je na našej scéne už toľko rokov, že si slovenskú rap game bez neho prakticky ani nevieme predstaviť. Za ten čas bol autorom, respektíve sa objavil, na mnohých trackoch, ktoré sa určitým spôsobom zapísali do histórie nášho rapu. Poďme sa spoločne pozrieť na tie, ktoré sa stali najsledovanejšími. 

Do úvahy berieme video platformu YouTube, nie streamovacie služby ako Apple Music či Spotify, pričom hlavným atribútom v tomto výbere bude počet zhliadnutí. Poďme sa spoločne pozrieť na to, aké skladby majú v spojitosti so Strapom k dnešnému dňu najlepšie čísla. Schválne, ešte pred tým ako začnete čítať, zamyslite sa nad tým, o ktoré by sa mohlo jednať.

Takmer 13 miliónov pozretí, konkrétne niečo málo nad 12,7 milióna. Ikonická skladba, ktorej celý názov radšej ani nenapíšeme, baví ľudí dodnes. Jedná sa o track z albumu, ktorý pripravil producent DJ Wich, pričom hlavné slovo na skladbe, ktorej meno vyslovil už nejeden z nás, má práve Strapo. Objavuje sa tam aj Hrdlorez Boris, pričom musíme dodať, že videoklip k Choďte šeci do p.če je skutočne originálny a prepracovaný. Takto sa robí niečo, čo by malo zaujať masy. Takto sa to robí správne.

Track, ktorý spadá pod Restov album Restart a zároveň song, ktorý je, čo sa československého rapu týka, jedným z najlepších, aké vôbec vyšli. Skutočne nepreháňame, Ready, kde sa o hudbu postaral Joseph Beats a rapovo sa tam objavujú nielen Strapo, ale aj Rest a dokonca aj Separ, má v sebe všetko. Parádny videoklip, silné riadky a rapovú kvalitu. Dodajme, že track si k dnešnému dňu na YouTube pozrelo takmer 9,3 milióna ľudí a nebudeme prekvapení, ak toto číslo bude pomaly, ale isto, stúpať aj v ďalšom období. Na tejto skladbe by ste ťažko hľadali nejaké negatíva.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Boy Wonder ponúka vizuál k songu „Lieky". Blíži sa trojnásobný krst

Si zvonil?! Nebudeme preháňať, keď napíšeme, že sa jedná o najväčší a najlepší diss v histórii slovenského rapu. Áno, nejdeme otvárať staré konflikty a je na mieste napísať, že Separ a Radikal Chef sú dnes v absolútnej pohode, táto skladba sa stala nesmrteľnou. Takmer 8,8 milióna pozretí, Separ a Decko, k tomu Strapo, DJ Spinhandz na beate a produkcia od Smarta a Lkamu. Uff, spolupráca ako vínko a ten text, … nuž, ak to nepoznáte, tak si to určite pustite. Ak to poznáte, pripomeňte si to. V súčasnosti sú už podobné dissy a beefy skôr výnimkou ako pravidlom.

Nechceme Strapa prehnane chváliť, ale skutočne, čo track v tomto výbere, to bomba. Naozaj, aj číslo štyri, Royal, ktorý dodnes videlo približne 8,1 milióna divákov, dostane do varu ľudí v každom čase. Separ v spolupráci so Strapom a Čis T-m, k tomu skvelý SpecialBeatz a takmer štyri a pol minúty rapu, ktorý patrí k tomu najlepšiemu, čo československá scéna v uplynulých rokoch ponúkla. Aj v tomto prípade môžeme konštatovať, že sa skladba podarila.

Mnohí práve LOADING označujú za skladbu, ktorá Strapa prvý raz poriadne dostala pred zraky ostatných ľudí. Môže to byť pravda, nemusí, ale faktom ostáva, že tento track naplno ukázal obrovský potenciál niekdajšieho kráľa freestyleových battlov, ktoré sa v úvode tisícročia na Slovensku konali. Loading prináša výborné myšlienky, produkčne sa o song postaral Emeres a na YouTube si ho pustilo viac ako 4,7 milióna ľudí. Viac ako slušné. Dodajme, že sa písal február 2013, a teda, je to už osem rokov.

Rok 2011 a skladba DAJ PEŇÁZ! , kde je producentom Emeres a objavuje sa tam aj DJ Spinhandz. Viac ako 4,5 milióna zhliadnutí, skvelý mladý Strapo a videoklip, ktorý má v sebe myšlienku. Zaujímavý song, ktorý si zaslúži pripomenutie aj po desiatich rokoch. Ak niečo Strapovi ostalo dodnes, tak je to určite to, že vedel použiť v určitej chvíli tie správne slová, aby v tracku vyjadril to, čo naozaj chcel.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Track „TAXI” v sebe skrýva emóciu, ktorá sa nedá popísať

Výborná a silná skladba, ktorá na YouTube vyšla v júli 2016. Strapo spojil sily s Mariánom Čekovským na tracku 2LÁK, alebo ak chcete tulák, pričom aj v tomto prípade je na beate Emeres. Riadky, ktoré obsahujú viac ako by ste na prvé počutie možno čakali. Dodajme, že skladbu si k dnešnému dňu vypočulo o niečo viac ako 4,5 milióna divákov. A videoklip? Výstižný.

Každý klame a ten, kto to nevidí, ten klame najviac. Legendárna záležitosť, rok 2012 a aktuálne viac ako štyri milióny pozretí. Strapo v spolupráci s Emeresom a riadky, ktoré sa dostávajú pod kožu. Tento track má v sebe ideu, ktorá je aplikovateľná prakticky na každú jednu etapu v živote ľudí. A môžeme konštatovať, že bohužiaľ.

Strapo a politika, to je kombinácia, ktorá je aktuálna už dlhé roky. Strapo patrí medzi rapperov, ktorí sa k politickému dianiu v našej krajine podrobne venujú, niekto mu to vyčíta, iní to kvitujú, ale faktom je, že Strapo je v tomto ohľade určitým hlasom generácie. Potvrdzuje to aj track DŽUNGĽA s prepracovaným videoklipom, hudbou od Petra Panna a rapom od Kaliho, Majselfa a Strapa. Pozretia? Niečo málo nad 4 milióny ľudí.

Apríl 2017, približne 3,9 milióna zhliadnutí, Strapo na tracku FUCKt a produkcia od Amidu. Pohodový track, kde Strapo pokojne vyjadruje mnohé silné myšlienky, ideálna alternatíva na záver tohto desaťčlenného výberu, ktorý dokázal, že tento interpret už roky ponúka hudbu, ktorá baví masy nielen na Slovensku, ale aj v Česku či ďalších okolitých krajinách.

Foto: Strapo, profil na Instagrame

Odporúčame