Track „TAXI” v sebe skrýva emóciu, ktorá sa nedá popísať

Pamätáš si ešte song „TAXI”, ktorý patrí na legendárny album Kontrafaktu NAVŽDY? Ak si odpovedal akokoľvek inak, než „áno“, mal by si sa dovzdelať, čo sa slovenského rapu týka. Jedná sa totiž o track, ktorý má v sebe emóciu, čo… emóciu, čo, nuž, … ktorá sa naozaj ťažko opisuje. My sa o to ale pokúsime.

„TAXI” ako skladba pre každého

To, že song „TAXI” je skutočne pre každého a získa si vás, nech ste ktokoľvek, je jednou z prvých myšlienok, ktorá nám prichádza na um, keď sa pri tomtu tracku pristavíme. Táto skladba je súčasťou ikonického albumu Kontrafaktu NAVŽDY, ktorý vyšiel v roku 2013. Dodnes sa tento hudobný projekt z dielne Anysa, Rytmusa a Ega považuje za jeden z najlepších albumov v histórii SK a CZ rapu. Alebo za ten úplne najlepší?

Poďte si spolu s nami „TAXI” pripomenúť.

Zaujímavosťou je, že skladba je na YouTube od roku 2013, nemá videoklip, ale to jej nebráni v tom, aby pokorila hranicu 5 miliónov views. O refrén sa postarala skvelá Laris Diam, pričom ako Ego, tak aj Rytmus, vypustili zo seba slohy, ktoré sa dostanú do najhlbších údolí vašich duší. Okej, to je možno príliš filozofická veta, ale sami viete, že nie je ďaleko od pravdy.

Pripájame jeden zaujímavý komentár spod videa: „Prečo toto nehrajú slovenské rádiá? Tento song má super atmosféru a neobsahuje nadávky, tak nevidím dôvod nehrať to … Podľa mňa top z albumu.“ Nuž, je na tom kopec pravdy, tento track si zaslúžil, zaslúži a bude si zaslúžiť pozornosť.

Skladba „TAXI“ stelesňuje ľudské pocity a viaceré zamyslenia sa. Niekoho rozveselí, iného rozosmutní, ale isté je, že s vami emočne pohne. A to je jedna z úloh hudby ako takej, no nie?

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Travis Scott a Air Jordan spojili sily: Získa si ťa model Black Phantom?

Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.

Photo credits: Kontrafakt/Archív

Odporúčame