Vila kokaínového kráľa sa zmenila na luxusný hotel: Ktovie, čo by na to povedal Pablo Escobar

Instagram

#Meno Pablo Escobar pozná zrejme každý.  Escobar sa stal symbolom obchodu s drogami a dodnes sa o ňom hovorí ako o kráľovi kokaínu. Uvádza sa, že v čase jeho najväčšej slávy ovládal 70 až 80% pašovanej návykovej látky do USA. Z toho pramenili miliardy dolárov a Escobar si ich vedel užívať.

Pablo Escobar svoje špinavo zarobené peniaze vložil do tých najluxusnejších vecí. Dokázal si kúpiť rešpekt, vplyv a v neposlednom rade i hnuteľné veci ako najmodernejšie automobily či nehnuteľnosti. Obzvlášť krásnou bola tá v Mexiku, ktorá mu slúžila ako prechodný domov. Bohatý look dotvárali panenské biele pláže, vysoké palmy a tyrkysové more.

Keď Escobara v roku 1993 zastrelili, jeho nehnuteľnosti zostali prázdne a začali chátrať. Potenciál v tom však videl istý obchodník menom Lio Malca, ktorý v roku 2012 niekdajšie útočisko kokainového kráľa kúpil a premenil na luxusný hotel. Rozsiahle sídlo ponúka svojím návštevník prvotriednu kvalitu v štýle eko. Noc tu začína približne od 400 dolárov a hotel disponuje 35 modernými izbami. K dispozícii sú dve reštaurácie a tiež prístup na súkromnú pláž. Z korún stromov visia hojdačky či relaxačné siete. Aj keď je budova prerobená, vo vzduchu stále cítiť roky minulé a uvedomenie si toho, že tu kedysi býval sám Pablo Escobar tiež nie je na zahodenie.

 

Odporúčame