VIDEO Youtuber Selassie sa púšťa do rapu: V texte ničí najmä seba, výsledok je však prekvapivý

Youtube

#Youtuberov to čoraz viac ťahá na hudobnú scénu. GoGo nedávno vydal svoj nový singel s hosťujúcou Celeste Buckingham, rapujú aj ironickí Zrebný s Frlajsom a vážne to myslí aj Edyn. Tentoraz sa pustil do rapovania Selassie, čiže jedna z najznámejších tvári slovenského Youtube.

Selassie alias Matej Slažanský sa jeho skladbou rozhodol pustiť do takzvaných diss trackov. Tie sú v hip-hopovej komunite využívané na útoky na iných raperov.  Asi najznámejším slovenským dissom je známa Škola rapu od Rytmusa, ktorý vtedy reagoval na Rakbyho skladbu. V českej youtubovej scéne sa takýchto skladieb objavilo v poslednom období hneď niekoľko.

Selassie sa však v skladbe neoprel do iných rapujúcich youtuberov, ale do samého seba. Skladba Pozrite na mňa si tak robí srandu predovšetkým z postavy samotného youtubera, z jeho tvorby, dredov, klesajúcich čísel a aj z incidentu, keď odpadol po kombinácii piva s ázijským jedlom. Najväčším prekvapením celého videa je však to, že to znie ako normálna skladba a nielen ironická zábavka, ako v prípade ďalších youtuberov.

Reakcie na Selassieho skladbu nenechali dlho čakať, keďže získala viac ako 300-tisíc pozretí za niekoľko dní. Jedným z prvých na ňu reagoval už zmieňovaný youtuber Edyn.

https://www.youtube.com/watch?v=0i_g2wP8b1U

Odporúčame