THROWBACK Keď Ego vydal dva sólové albumy v priebehu jedného týždňa

Ego

Keď Ego vydal dva albumy za týždeň (Zdroj: Instagram.com/egoemo)

#V tomto článku opäť pokračujeme v našej (ne)pravidelnej rubrike Throwback, ktorá už zo svojho názvu definuje, že sa v nej zaoberáme skladbami, ktoré sú hodné toho, aby sme si ich pripomenuli. Prevažne sa zameriavame na tracky, ale dnes sme sa rozhodli urobiť malú zmenu. Nezaspomíname si iba na nejaký track, ale máme tu dnes pre teba nachystanú spomienku na rovno dva albumy!

Egove sólové albumy

Vraciame sa dnes konkrétne do roku 2022, kedy Ego vydal svoj sólo album s názvom PROTOTYPES. Vo svojom trackliste nám tento projekt priniesol dvanásť skladieb, z ktorých sme už nejaký ten klip mali možnosť vidieť aj pred vydaním, pričom vizuály k tomuto albumu vychádzali samozrejme aj po jeho vydaní. 

Šlo napríklad o skladbu „We the Love“, ktorú rovnako ako celý zvyšok albumu produkoval Coder.

Výborné produkcie

Ako teda píšeme vyššie, Ego na tomto albume spolupracoval s producentom, ktorý sa volá Coder. Ak ti toto meno nič nehovorí, nerobte si z toho ťažkú hlavu. Ide stále o pomerne nové meno, akýsi svieži vietor, ktorý zatiaľ nie je v našom rape príliš preskúmaný. Ego mu dal priestor, dali dokopy sily a produktom je práve napríklad album PROTOTYPES, ktoré medzi rapovými fanúšikmi v čase vydania naozaj veľmi rezonoval.

Do toho samozrejme Egov rap. Nie je tajomstvom, že jedným z cieľov člena legendárnej skupiny Kontrafakt bolo urobiť album, ktorého hudobné rozpätie bude výraznejšie ako v klasických prípadoch. Preto si pri jednotlivých skladbách môžeš všimnúť, že je napísané, v akej sú stupnici. Napríklad, „Jar Leto Jeseň“ je v Em, a teda v E mol. Ono, ak si sa nikdy nevenoval hudobnej teórii, pravdepodobne ti tento údaj veľa nedá. Na druhej strane, skús sa započúvať do beatov a rapu v konkrétnych skladbách, v akých sú tóninách. Nemusíš byť hudobný expert na to, aby si si tento prvok všimol!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Tancujúci Smart spravil radosť Separovi a takto vznikal klip z albumu Trapohory

Druhý album za týždeň

Nielen, že Ego v tom spomínanom lete 2022 vydal svoje tretie sólo, tak len pár dní po jeho vydaní zavesil na IG príspevok… Že sa vlastne hneď dočkáme aj štvrtého! Nevedeli sme si úplne predstaviť, čo si… pod tým máme predstaviť (no veď chápeš), ale ukázalo sa, že sme dostali naozaj ďalší plnohodnotný projekt! Album POHODA (taktiež s Coderom na hudbách) bol takpovediac voľné pokračovanie práve projektu PROTOTYPES.

To, že je Ego na týchto projektoch naozaj vo forme, asi netreba veľmi ani písať. Ale tak napísali sme to, čo už. Každopádne nás na tomto ďalšom albume čakalo nových 9 skladieb, ktoré sme si tradčine zase raz veľmi užili. Síce sme hudobne dosť negramotní, takže tým rôznym zvukovým rovinám a spektrám moc nerozumieme, ale za to Ego áno a znie to veľmi fresh, takže o rapový zážitok nuda nebola. Tak poď toho veď!

Či už Ega máš rád alebo nie, musíš asi aj ty jednoducho akceptovať, že jeho zapísanie sa do slovenskej rapovej histórie je hmatateľné a neoddeliteľné. Ako po albumoch ako Precedens, EgotronPrototypes alebo Pohoda však Ego rozhodne nekončí a slovenskej spoločnosti stále má čo povedať. Nevieme ako ty, ale my sme na to určite ready, takže čakáme, čo si pre nás uvarí ďalej!

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame