VIDEO Svet šokovala erotickými románmi: Krásna Keira Knightley láka do kina na Colette

Colette (foto: BeWell Media)

#Fascinujúci príbeh ženy, ktorá šokovala parížsku spoločnosť v prvej polovici 20. storočia svojimi erotickými románmi. V úlohe slávnej francúzskej spisovateľky Sidonie-Gabrielle Colette sa predstaví Keira Knightley. Celoslovenská premiéra na nás čaká už posledný februárový deň – 28. 2.

Jej romány odzrkadľovali pozorovacie schopnosti, dialógy a intímny štýl. Premietla do nich svoj život, pocity, sklamania a túžby. Je jednou z mála autoriek, ktoré v plnosti odhalili svoje vnútro bez ostychu, rozpakov a predsudkov. Aj v tom spočívala hodnota jej tvorby. Prvý román vydala pod pseudonymom svojho prvého manžela – Willy.

Colette (foto: BeWell Media)

O čom je Colette?

Potom, čo sa Sidonie-Gabrielle Colette (Keira Knightley) zamilovala a vstúpila do manželstva s parížskym literátom, všeobecne známym pod menom Willy (Dominic West), strieda na prelome storočia pokojné prostredie vidieka za rušné ulice Paríža a jeho prosperujúce salóny. Colette sa prispôsobuje novému životu a zaraďuje sa do intelektuálneho, literárneho a umeleckého sveta svojho manžela, pričom vnútorne bojuje s prijatím jeho mimomanželských vzťahov.

Willy vedie vydavateľstvo, v ktorom skupina spisovateľov vydáva beletriu pod pseudonymami. Nakoniec sa aj samotná Colette stane ,,tieňovou“ spisovateľkou pod vedením Willyho. Napíše román, inšpirovaný sčasti vlastným životom, o 15-ročnej dievčine Claudine. Ten sa stáva nielen obrovským bestsellerom, ale aj prekvapujúcou kultúrnou senzáciou, ktorá definuje nový archetyp moderného veku – tínedžera.

Willy a Colette sa stanú celebritným párom a ich osobný život a sexuálne dobrodružné škandály napĺňajú nasledujúce romány. Marketingový génius Willy využíva značku Claudine na predaj doplnkového tovaru. Od cukríkov až po mydlo.

Colette (foto: BeWell Media)

Boj za práva žien

Willy odmieta uznať Colette ako autorku, čo vyvoláva v manželstve obrovské napätie. Tá nadväzuje vzťah s aristokratkou markýz de Belbeuf alebo Missy (Denise Goughová), ktorá odmieta rodové začlenenie. Povzbudzuje Colette, aby si nárokovala na svoj vlastný umelecký hlas.

No Willy je odhodlaný udržať nad Colette kontrolu a využíva vo svojom arzenáli každú psychologickú zbraň, aby jej zabránil v osamostatnení sa. Nakoniec sa jej to podarí a z Colette sa stáva jedna z najznámejších a najobľúbenejších francúzskych literárnych osobností.

Zdroj: TS, BeWell Media
Odporúčame