VIDEO Superstaristka Dominika Stará buduje kariéru v Spojených štátoch: Nový singel však naspievala po slovensky

Dominika Stará (foto: archív DS)

#Po rokoch pôsobenia v Spojených štátoch chystá niekdajšia finalistka speváckej súťaže SuperStar Dominika Stará prekvapenie pre domácich priaznivcov. So skúsenosťami, ktoré nadobudla v stajni prestížneho producenta Raymonda C. Pounceyho známeho zo spolupráce s megahviezdami ako Whitney Houston, Bobby Brown či DMX, sa rozhodla nahrať slovenskú pesničku. Jej najnovší hudobný počin, baladická skladba s názvom Dúfam, je zároveň prvou piesňou, ktorú napísala v rodnom jazyku. „Hoci hudbe sa aktívne venujem v USA, srdcom ostávam navždy hrdou Slovenkou,“ vysvetlila svoj zámer zakomponovať do tvorby aj ľubozvučnosť nášho jazyka.

Dominika Stará (foto: archív DS)

Text je podľa jej vlastných slov veľmi autentický. „Neopätovaná láska. Prebdené noci. Večné premýšľanie o tom, kde nastala chyba, čo sa pokazilo. Prešiel si tým asi každý z nás. Pokiaľ bola láska čistá a úprimná, bolesť je naozaj veľká. No ťažko na niekoho ukázať prstom. Niekedy lámeme srdcia nechtiac a zvaľujeme to na hviezdy,“ hovorí 25-ročná Dominika. „Vždy, keď prechádzam niečím, čo ma poznačí, vytiahnem pero, papier a píšem. Nie z pomsty, ale z lásky,“ dodáva.

A ako vznikala skladba a video k nej? „Na Slovensku som k piesni nahrávala vokály u Maroša Repíka zo skupiny Kochanski. Tie sme potom posielali do USA, kde vznikla hudba, mix aj mastering. Videoklip sme natočili v mojom rodnom Šamoríne, pretože sa tu nachádzajú milované miesta, ku ktorým sa viažu významné okamihy môjho života.“ Čo sa týka techniky, kameru mal na starosti Viktor Karlík a strih, editovanie a art directing študent VŠMU Ladislav Jambor.

https://youtu.be/xeRUrr7ekWY

Dominika ale v žiadnom prípade nerezignovala ani na rozbiehajúcu kariéru za veľkou mlákou. „V krajine ako USA je to naozaj beh na dlhé trate. Úspechy sa tu rodia veľmi pomaly, ale myslím, že s tým, či sa mi podarilo môžem byť zatiaľ spokojná. Dvakrát som vystupovala na prestížnej udalosti New York Fasfion Week, v roku 2016 ma pozvali na jeden z najväčších festivalov Harlem Week v NYC, robila som tiež predskokana Shaggymu a môj singel Keep it coming sa na prelome rokov 2017/2018 dostal do rotácie vo viac ako 10 štátoch. Okrem tejto skladby, ktorú mi skomponoval môj tím, sa tvorbe venujem aj ja.“

Zdroj: PR článok
Odporúčame