VIDEO Rytmus to v ringu s Marpom ustál: Slová uznania od súpera, tvrdá kritika od ľudí

Rytmus a Marpo po súboji (foto: Instagram.com/RytmusKing)

#Zápas, ktorý k boxerskému ringu priniesol masy ľudí. A slovenský raper to nakoniec medzi povrazmi ustál. Defenzívne hrajúci Rytmus bol v zápase s Marpom niekoľkokrát na zemi a to už v druhom kole, nakoniec ho stihol dobojovať do konca. Od začiatku však bolo vidieť, kto ťahá v zápase za kratší koniec a kto má viac skúseností.

Rešpekt od súpera

Napriek jasnej prevahe Marpa tak zápas neskončil s K.O., ale na body, za čo si slovenský raper vyslúžil slová uznania nielen od fanúšikov, ale tiež od súpera. Hneď po konci zápasu sa na tvári Rytmus zjavil úsmev, prišlo k objatiu i spoločné víťazné gesto.

„Obrovský rešpekt Rytmusovi, že tam vliezol! Boli to ako majstrovstvá sveta v hokeji, krásny zážitok a všetkým patrí obrovské díky. Prepísali sme históriu,“ napísal český raper na Instagram spolu s fotkou opuchnutej päste, kvôli ktorej pravdepodobne už nemal silu zápas s Rytmusom ukončiť skôr.

Rešpekt Marpovi poslal aj dobitý Rytmus a to spoločnou fotkou s jednoslovným komentárom: „Ďakujem.“

Padli aj kritické slová

Na sociálnych sieťach to však až také ružové nebolo. Hneď po zápase sa objavilo na adresu Marpa niekoľko komentárov, ktoré zápas označili za komédiu a nudu, keďže to na začiatku duelu vyzeralo na rýchly priebeh. Kritizovaný bol aj sklz večera, kvôli ktorému sa začal súboj až po polnoci. V komentároch pod eventom duelu sa tiež konšpirovalo, či sa zápas nedohral na plných šesť kôl kvôli dohode, prípadne sponzorom.

Zápas, na ktorý sa nezabudne

Napriek tomu je zápas raperov udalosťou, na ktorú sa tak skoro nezabudne. Boxu to prinieslo u nás málo vídanú publicitu, celý večer vypredal pražskú O2 Arénu a miera prípravy, ktorú obaja raperi do zápasu vložili si zaslúži jedine rešpekt. Špeciálne v prípade Rytmusa, ktorý má po štyridsiatke a bol to preňho prvý podobný zápas.

Ako napísal na Instagram Tomi KID Kovás, boxer, ktorý Rytmusa pripravoval, bola to dlhá cesta: „Začali sme spolu trénovať 2. 7. 2018. Máš za sebou 26 týždňov spoločnej prípravy – 134 tréningov. Odmakal si množstvo tvrdých tréningov, na ktorých nikto NEŠETRIL! Hlavne si TY vedel poraziť sám seba, prekonával si sa a nevzdal. Po pádoch znovu vstal a išiel ďalej. Odchádzal si z tréningov unavený, „zabitý“, ale vďačný. Bolo to ťažké pre nás všetkých! Vo veku 41 rokov si sa zrazu ocitol v inom prostredí. V športovom, medzi mladými reprezentantmi, s ktorými si musel držať krok. Tento pol rok nás oboch naučil VEĽMI VEĽA!“

Mimochodom, ak ste zápas zmeškali môžete si prečítať kompletný priebeh duelu na Športkách.

Odporúčame