VIDEO Najlepší hokej všetkých čias? Pozrite si zadarmo skvelý dokument o českom zlate z olympiády

Olympic Channel

#Wayne Gretzky, Peter Forsberg, Teemu Selänne, Pavel Bure, Jaromír Jágr, Dominik Hašek a k tomu polovica tímu, ktorá na takzvanom turnaji storočí predstavovala veľkú neznámu. Tá sa však premenila v olympijské zlato. Po 20 rokoch je táto hokejová rozprávka späť v podobe celovečerného dokumentu.

Turnaj storočia

V roku 1998 sa olympiáda konala v japonskom Nagane. Na hokejovom turnaji sa však po prvý raz pod piatimi kruhmi stretli najlepší hráči NHL. Dostal tak prívlastok turnaj storočia. Česi v tom čase nesporne patrili k svetovej elite, dva roky predtým získali po prvý raz samostatne titul majstrov sveta. Napriek tomu boli favoritmi turnaja predovšetkým Kanaďania a Rusi, odvekí rivali a hokejové mocnosti.

Odvekí rivali

Český tím, ktorý bol z polovice vystavaný z hráčov NHL a doplnený hokejistami z európskych líg, sa však postaral o jedno z najväčších prekvapení celej olympiády. A dokument Nagano Tapes prináša, aj v českom znení, históriu a zákulisie tohto turnaja. Tá sa totiž začala písať už dekády predtým, keď sa Československo a Sovietsky zväz stali najväčšími hokejovými konkurentmi, čo bolo podčiarknuté vyostrenou politickou situáciou.

Dostupný je zadarmo

V dokumente, ktorý sa dá zadarmo pozrieť na Olympic Channel (po kliknutí na túto linku), hovoria takmer všetci dôležití muži českého, ale i svetového hokeja. A rozhodne stojí za to si ho pozrieť. Aj v prípade, ak si olympiádu v Nagane ani nepamätáte. Bol to totiž jeden z najlepších hokejov všetkých čias.

Pozrite si trailer k filmu

Viete všetko o hokeji na Slovensku? Dokážte to v našom KVÍZE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači. Viac informácií