VIDEO Golfistka s českými koreňmi neudržala nervy na uzde: Pí*e vole znelo do celého sveta, takto reagoval komentátor

Jessica Korda na 2018 LPGA Kingsmill Tournament. Zdroj: Flickr/Keith Allison

#Golf je zaujímavým športom, ktorý sa však na Slovensku príliš veľkej sledovanosti neteší. Ten, kto však oň má aspoň amatérsky záujem, pravdepodobne pozná Jessicu Kordovú. Táto americká golfistka sa síce narodila na Floride, no v žilách jej koluje česká krv. Je dcérou bývalej svetovej dvojky Petra Kordy a tenistky Reginy Kordovej, rodenej Rajchrtovej. Síce pôvodne o víťazstvá bojovala pod českou vlajkou, neskôr sa rozhodla využiť možnosť hájiť farby Spojených štátov.

Doping, nevera, bitky, úplatky a vraždy: Týchto 10 škandálov otriaslo (nielen) svetom športu

Medzi dôvody rozhodnutia uviedla celoživotný trvalý pobyt v Spojených štátoch a šancu nastúpiť za USA v Solheim Cupe. Súčasťou amerického družstva sa potom stala v roku 2013. Ako sama vtedy povedala: „Pochádzam z Česka, mám tam rodinu, ale ja osobne sa cítim ako Američanka.“

Ani golfisti sa však niekedy neudržia na uzde. Nemáme teraz na mysli Tigera Woodsa, ktorý na uzde nedokázal udržať niečo iné. Reč je o starých dobrých nervoch, ktoré čas od času rupnú každému z nás. Dôležité však je, že nás pri tom nesníma kamera. Jessica Korda mala poriadnu smolu, kedže jej spŕšku nadávok práve vysielali do celého sveta, konkrétne aj v Česku. Komentátor síce spočiatku nevedel, ako zareagovať, no nakoniec sa zachoval ako absolútny profesionál a s chladnou hlavnou na jej „Pí*e vole“ okomentoval. Veď presvedč sa sám vo videu nižšie.

Zdroj: hashtag.sk, YouTube, wikipedia.org
Odporúčame