VIDEO Donnie Yen sa vracia ako legendárny Ip Man: V štvrtej časti ho potrápi Scott Adkins, známy ako neporaziteľný Yuri Boyka

Ip Man 4. Zdroj: YouTube/Well Go USA Entertainment

#Pre každého, kto sa zaujíma o východné bojové umenia, je jeho meno absolútnym pojmom. Legendárny Ip Man bol mužom, ktorého si celý svet zapamätal ako jedného z najväčších kung fu majstrov. Bol učiteľ štýlu Wing Chun, pričom svoj mimoriadny talent odovzdával aj svojím študentom. Jedným z nich bol okrem iných aj Bruce Lee, ktorého ti už hádam predstavovať netreba.

V roku 2008 sa do kín dostala prvá časť filmovej série o tomto bojovníkovi a ľudia si snímku veľmi rýchlo obľúbili. Donnie Yen v hlavnej úlohe vyrazil dych azda každému a nás čakala skvelá bojová jazda, ktorá bola nasledovaná ďalšími dvomi filmami. Už koncom tohto roka sa do kín (bohužiaľ nie našich) dostane finálna štvrtá časť.

Ip Mana budeme sledovať po tom, čo pochoval svoju ženu a rozhodol sa opustiť svoju rodnú krajinu. Útočisko aj so svojím synom nachádza v Spojených štátoch, kde ho na každom rohu stretáva rasizmus. Vo filme sa postaví aj proti Yuri Boykovi, respektíve jeho predstaviteľom, hercom Scottom Adkinsom. Vo filme mimochodom uvidíme aj mladého Bruce Leeho. Čo hovoríš na trailer?

Zdroj: movieweb.com, YouTube, wikipedia.org
Odporúčame