VIDEO Desiatky metrov dlhá cesta do neba len pre milovníkov adrenalínu: Zvládol by si to?

Foto: unsplash.com

#Ferrata je v poslednom čase stále viac a viac skloňovaným slovom a túto „zábavu“ vyhľadáva čoraz viac ľudí. Vieš ale o čo ide?

Zjednodušene povedané, ide „o lezeckú trasu v horskom teréne, pričom na istenie lezcov sa využíva natiahnuté a ukotvené oceľové lano. Ak by sme chceli ísť dopodrobna, oceľové lano je ukotvené do steny s maximálnou dĺžkou rozostupov päť metrov pomocou oceľových klinov a lezec sa na lane istí sám,“  informuje portál kamnavylety.sk.

Zaujímavá ferrata sa nachádza priamo u našich západných susedov v Rakúsku. Práve táto krajina sa považuje za kráľa medzi ferratami, pretože obsahuje viac ako 550 zaistených ciest. Jednou z najzaujímavejších ciest je jednoznačne Ferrata Intersport Klettersteig, ktorá vedie na vrchol kopca zvaného Großer Donnerkogel. Ten sa nachádza sa v pohorí Dachstein.

Celkom 40-metrov dlhý rebrík, ktorý pripomína schody do neba, vedie ponad priepasť a rozhodne to nie je nič pre začínajúcich, či pre ľudí, ktorí majú strach z výšok. Ak ale zdoláš aj túto časť, odmenou ti bude veľkolepý pohľad na jazero Gosausee, ale ja na samotné pohorie Dachstein. Pozri sa na video, ktoré ti ukáže zábery z tohto rebríka. Upozorňujeme, že už iba pri samotnom pozeraní videa, ti môže prísť nevoľno.

Odporúčame