VIDEO Čím menej slobody, tým viac sa súloží: Nový český film Pražské orgie vznikol na motívy knihy od slávneho spisovateľa

Pražské orgie. Zdroj: YouTube/otalfilm.cz

#Pokiaľ patríš k vášnivým čitateľom kníh, meno Philip Roth by ti rozhodne malo niečo hovoriť. Pokiaľ nie, tak ver, že ide o americkú literárnu legendu, ktorá sa môže pochváliť takými oceneniami, ako Pulitzerova cena, Man Brookerova cena či desiatky ďalších. Tento talentovaný spisovateľ okrem mnohých iných titulov napísal aj knihu Pražské orgie. A tá dostáva filmovú podobu.

Príbeh filmu Pražské orgie nás zavádza do polovice 70. rokov. Slávny americký spisovateľ Nathan Zuckerman – často využívané alter ego Philipa Rotha – prichádza do Prahy, aby zachránil a odviezol rukopis nevydanej knihy. Na svojej pražskej misii sa zoznámi so svojráznou a neskrotnú spisovateľkou Olgou a prenikne na vyhlásené večierky, na ktorých každý hľadá únik ku krátkej slobode po svojom.

Pražské orgie. Zdroj: YouTube/otalfilm.cz

Postupne sa proti svojej vôli stane nielen divákom, ale aj účastníkom dekadentného predstavenia, v ktorom mnohí hrajú falošne, a nikomu nemožno veriť. Zuckermanova pražská návšteva, plná bizarných stretnutí s podivuhodným zoskupením rôznorodých ľudí sa čoskoro stane takmer dobrodružnou a nebezpečnou misiou. Zuckerman si nakoniec nie je istý, kto je priateľ a kto je provokatér a donášač. V ohrození sa ocitá nielen Zuckermanova sloboda, ale možno aj jeho život.

Snímku natočila režisérka a herečka Irena Pavlásková a do slovenských kín sa tento projekt dostane už 17. októbra. Trailer vyzerá rozhodne zaujímavo, no trošku ju kazí stará známa „czenglish“. Čo hovoríš na trailer ty?

Zdroj: hashtag.sk, YouTube
Odporúčame