Videli sme Tower Bridge, voskové figuríny aj London Eye: Ktoré ďalšie pamiatky ti v Londýne odporúčame navštíviť?

Photo by Sabrina Mazzeo on Unsplash

#Ročne priláka tisícky, ba až milióny turistov. Zaraďujeme ho k najstarším veľkomestám vo svete. Ohromujúca história, ktorú ponúka, siaha až do dávnej minulosti. Znalosti v hospodárstve, doprave a kultúre má na špičkovej úrovni. Metropola, ktorá je hlavným mestom Spojeného kráľovstva sa nazýva Londýn. Tiahne sa juhovýchodnou časťou Anglicka a rozprestiera sa na rieke Temža. Od Severného mora ho delí len 80 km.

Zdroj: pixabay.com

Londýn je domovom kráľovskej rodiny aj mnohých inštitúcií, ktorých pôsobenie je na celosvetovej úrovni. O kultúrne zážitky jednoznačne nie je núdza. Zelenkasté parky, historické budovy, moderné nevšednosti, múzea s hromadou zaujímavých informácii, veľkolepé paláce a pohodoví obyvatelia. Život Angličana si zamiluješ a ver, že ti mesto plné elánu bude pri odchode poriadne chýbať. Predstavím ti miesta, ktoré si určite nesmieš nechať ujsť.

Monumenty na rieke

Ikonický most Tower Bridge sa vypína sa nad Temžou, najdlhšou anglickou riekou tečúcou až do Severného mora. Romantická plavba po jej hladine ti umožní neopísateľný pohľad na tento populárny most. Kochať sa môžeš aj na svetoznámy kolotoč London Eye. Ak ho nenavštíviš, akoby si tu ani nebol. Postavili ho kvôli oslavám milénia, no dnes sa na ruskom kole premelie denne tisícka ľudí. Aj keď máš strach s výšok, neboj sa. Už pri prvom pohľade na okúzľujúci výhľad naň zabudneš.

Zdroj: pixabay. com

Pohodička v najväčšom parku mesta

Ak rád leňošíš, Hyde Park je pre teba ako stvorený. Chill v jednom z najväčších parkov v Londýne rozhodne musíš vyskúšať. Pokoj, kľud a krásna príroda. Aj keď na druhú stranu, niekedy to v ňom poriadne žije. Organizujú sa tu mnohé demonštrácie, protesty, rôzne debaty a prichádzajú sem mnohý umelci. Nájdeš tu známy Speakers Corner, teda akýsi kút pre rozprávača. Ľudia tu debatujú, prezentujú, vyvolávajú spoločenské otázky.

Zdroj: pixabay. com

Parlament a „Veľký Ben“

Westminster, politické centrum a sídlo parlamentu, nad ktorým sa pýši svetoznáma veža Big Ben. Opátstvo Westminster dýcha históriu, verejnosť má do jeho útrob stále dvere otvorené. Ak ťa zaujíma, v akých priestoroch sa písala história, nahliadni dnu aj ty. Námestie pri parlamente skrášľujú sochy významných osobností, ale aj jednotlivých veľavýznamných politikov – Nelsona Mandelu či Winstona Churchilla.

Zdroj: pixabay.com

Londýnske Time Square

Jedno z najrušnejších miest v Londýne sa nazýva Piccadilly Circus. Námestie v tvare štvorca, ktoré žiari množstvom svetiel a veľkých elektronických obrazoviek. Tamojšie atrakcie si zamiluješ. Zábavné, historické, no nájdu sa aj poriadne kuriozity. Svet M&M cukríkov, návšteva známeho Harryho Pottera, divadlá, múzea, pamätníky, sochy, fontány alebo nákupy. Medzi turistami je veľmi vyhľadávaná významná socha Eros.

Zdroj: pixabay.com

Domov kráľovskej rodiny

Počas výletu v Londýne určite neprehliadni ani Buckinghamský palác. Domovom britskej kráľovskej rodiny je už stovky rokov, konkrétne od roku 1837. Má nespočetne veľa izieb, až 775. Pri prehliadke jeho interiéru nie sú k dispozícií všetky miestnosti, len malá časť, aby sme aj my mohli okúsiť život kráľovnej či kráľa. Z priľahlého parku môžeš pozorovať aj striedanie stráži. Koná sa niekoľkokrát denne a ide o tradíciu.

Zdroj: pixabay.com

Nočný život, ako sa patrí

Moderné umenie a bujáre oslavy nočného života. Takáto je štvrť nazývaná Shoreditch. V noci to tu poriadne žije, nájdeš tu tie najrôznejšie bary, kluby a párty.

Na štýl nákupnej maniačky

Patríš k shopoholicom? Tak tu budeš ako v raji! Oxford Street je jednou z najznámejších nákupných ulíc v meste, a dovolím si povedať, že aj na svete. Totálne tu podľahneš nákupnej horúčke. Dennodenne cez všetky obchody, ktorých je asi 300, prejde viac ako 500 000 návštevníkov. (Uau!)

Photo by Sabrina Mazzeo on Unsplash

Skoro ako živé

Múzeum voskových figurín Madame Tussauds patrí medzi najnavštevovanejšie londýnske pamiatky. Originálne miesto, kde sa stretneš s kráľovskou rodinou, slávnymi osobnosťami, historickými postavami, hercami aj spevákmi. Na fotke s tebou určite s radosťou zapózujú.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame