Vianočné tracky, ktoré ti dolámu nohy: Toto si nepúšťajte!

Vanocni

Naflexx a Yung TT. ZDROJ: YouTube.com/Vidrail

#Štastné a veselé Vianoce a bohatého Ježiška! Dobre, formality máme za sebou hneď na úvode a teraz sa môžeme s plnou chuťou vrhnúť do dnešnej štedrovečernej témičky, ktorá vám podľa nášho skromného názoru pokrúti nožičky. Dnešný sviatočný deň sme sa vám totiž rozhodli spríjemniť síce tematicky, ale rozhodne netradične. Ku vianočnému stromčeku totiž istotne patria aj vianočné piesne, pričom my vám dnes odporučíme také, za ktoré vás možno babky nemilosrdne vyženú od stola kdesi von do decembrových mrazov. A že prečo? No, veď uvidíte sami.

Začneme najskôr veľmi nežne, pretože tak sa aj začala trilógia, ktorá je dnes našou hlavnou témou. Písal sa rok 2015, kedy svetlo sveta uzrela veľmi pekná česká vianočná pesnička od dvojice Johny Machette a Teri Blitzen. To však spustilo šialenstvo, ktoré vyústilo do pokračovanie – ktorého už pôvodní aktéri súčasťou neboli!

Pokračovanie a zrodenie legendy

Svetoznámi umelci YUNG TT a Naflexx v čase vydania tohoto bangru ukázali svetu už asi naozaj všetko. Od megaúspešného singlu „Chain“, až po minecraftový hit „POPPIN DOLY HOLY MOLLY“. V decembri roku 2018 sa však rozhodli uvariť pokračovanie práve vyššie spomínanej vianočnej pesničky a tak vznikol track „Vánoční 2“. A nám zamotalo ušiská. Pri kvalite týchto svetových rapových umelcov (ktorí sú len for fun alteregami českých youtuberov Vidraila a Vadima) bolo očividné, že skladba sa stala okamžitým hitom. Na vrchole vlny trendov sa tento príjemný vianočný song držal dovtedy… Kým na svetlo sveta neprišla trojka!

V najlepšom treba skončiť?

„Od srdca pre lóve“. Práve tak sa volal track, v ktorom jeden z hlavných aktérov – YUNG TT – žiaľ tragicky zahynul. Keď sa však priblížili Vianoce roku 2019, vstal z mŕtvych, aby pustil von svoju najkrutejšiu slohu na single „Vánoční 3“. Presne rok po zničení internetov skladbou „Vánoční 2“ sme sa dočkali aj záveru tejto magnificentnej vianočnej trilógie, s ktorou pôvodne Teri Blitzen dozaista nerátala ani len vo sne. A pri trojke sa rozhodne po nociach budila zo sna, keďže Naflexx a YUNG TT pritvrdili a uvarili krutoprísnu záležitosť, s ktorou žiaľ táto impozantná trilógia skončila.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rapový svet smúti: Člen Migos TakeOff tragicky umrel

Uf, tak máme to za sebou. Že ste ani vy nečakali, ako sa z pôvodnej milej pesničky vyvinie čosi takéto gigantické? Pôvodne ani my. Ale napriek tomu sme fanúšikmi Naflexxa aj TT-ho stále, aj keď sme ich spoločne za majkom už dlho nepočuli. Berte to všetko samozrejme prosím ako srandu (ktorá však pri správnej náladičke aj neskutočne kope po hudobnej stránke).

Na záver by sme vám už len radi popriali úprimne a zo srdiečka krásne sviatky a nech si pod stromčekom nájdete to, čo ste si vysnívali. Cmuk.

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame