Veľké jarné upratovanie je opäť tu: Nechajte si poradiť, týchto 6 vecí rozhodne nepotrebujete!

#S jarou, ktorá je už v plnom prúde, prichádza aj čas na veľké upratovanie. Zahoďte status zberača, skladníka aj majiteľa historických bezcenných kúskov a rozlúčte sa s vecami, ktoré len zaberajú priestor a na ktoré sadá prach.

1. Staré oblečenie

Vyraďte si zo skrine všetky veci, ktoré už nie sú trendy, ktoré sa vám nepáčia alebo v ktorých sa necítite dobre. Rovnako vyraďte aj tie úzke rifle, ktoré skladujete už niekoľko rokov s nádejou, že raz do nich schudnete. Veci vyperte a odneste do detského domova, organizácie zaoberajúcej sa bezdomovcami alebo ich niekomu podarujte. Vy získate viac miesta pre svoje nové šatstvo a na druhej strane urobíte i dobrý skutok tým, že pomôžete niekomu, kto tieto veci vie oceniť.

2.  Časopisy

Patríte k zberateľom mesačníkov? To je síce milé, ale uvedomte si, koľkokrát ste sa pozreli do starého časopisu a priznajte si, koľkokrát to zrejme urobíte. Nula. Najvyšší čas zbaviť sa toho.

3. Lieky po dátume spotreby

Trúfame si tipnúť, že každá domácnosť má zrejme v kuchyni jednu skrinku vyhradenú pre lieky. Urobte si čas na to, aby ste si k tomu sadli, upratali to a skontrolovali dátum spotreby pri liekoch.

4. Prázdne fľaše

Prázdne fľaše po alkohole sú cool, super a zaujímavé, pokiaľ máte sladkých -násť a bývate na intráku, kde sa chcete pochváliť rovesníkom, aký ste borec. V príbytku dospelého človeka to nemá čo robiť a ako dekorácia sa to považovať rozhodne nedá. Preč s tým!

5. Sošky, vázy, obrusy a iné staré haraburdie

Už dávno je preč doba, kedy naše príbytky mali zdobiť samé keramické (a nevkusné) sošky, na ktoré sadal prach, rôzne vázičky, ktoré skôr slúžili ako lapače prachu či obrusy od pra-pra-pra babičky. Vy dobre viete, že moderný človek tieto veci nepotrebuje a neocení

6. Chladnička

Posledným bodom, ktorý si zaslúži zvýšenú pozornosť pri jarnom upratovaní je chladnička a v neposlednom rade i špajza. Dôkladne si prezrite potraviny po dátume spotreby pošlite do koša. To isté opakujte i v špajzi.

 

Odporúčame