V novembri sa budeš chcieť presťahovať do kina: Čaká ťa pokračovanie Žiarenia, noví Charlieho anjeli či Ľadové kráľovstvo 2

Charlieho anjeli (zdroj foto: Itafilm)

#November je tu a okrem tradičnej mužskej výzvy neholiť si fúzy prichádza aj množstvo skvelých filmov, ktoré si môžeš užiť vo svojom najbližšom kine. Čaká na teba poriadna nálož hororov, animákov, ale napríklad aj drsný vojenský film či dramédia v podobe vyšetrovania vraždy spisovateľa detektívok.

Výber je už ale len a len na tebe. Akému filmu dáš tento mesiac šancu ty? Nezabudni sa s nami podeliť o svoje tipy v komentároch na konci článku!

Doktor Spánok (7. novembra)

Film nadväzuje na príbeh filmu Osvietenie (Stanley Kubrick), ktorý popisuje hrôzostrašné udalosti, ku ktorým došlo pred 40 rokmi v hoteli Overlook. Teraz už dospelý Dan Torrance (Ewan McGregor) sa usilovne snaží vyrovnať so svojim hrôzostrašným zážitkom z hotela a nájsť pokoj v duši. Všetko sa ale zmení vo chvíli, keď sa stretne s Abrou, odvážnym mladým dievčaťom, ktoré je obdarené mimoriadnymi schopnosťami označovanými ako „žiarenie“.

Abra inštinktívne vycíti, že Dan má rovnaké tajuplné nadanie ako ona a obráti sa naňho so zúfalou prosbou o pomoc. Neľútostná Rose a jej nasledovníci totiž čerpajú energiu zo „žiarenia“ ďalších nevinných detí a pre dosiahnutie svojej nesmrteľnosti sú ochotní urobiť čokoľvek. Táto dvojica spojí svoje sily a pustí sa s Rose do nemilosrdného boja na život a na smrť.

Bitka o Midway (14. november)

Vojnový veľkofilm svetoznámeho režiséra Rolanda Emmericha (Deň nezávislosti, Patriot, Godzilla) predstavuje príbeh príslušníkov amerického námorníctva a letectva v bitke pri Midway, ktorá znamenala zlom na pacifickom bojisku druhej svetovej vojny.

Hviezdne obsadený film (Luke Evans, Woody Harrelson, Patrick Wilson, Ed Skrein, Aaron Eckhart, Nick Jonas a ďalší) pôsobivo ukáže nielen pozadie konfliktu, ale najmä bitku samotnú, ktorá doposiaľ nikdy nebola natočená tak veľkolepo. Zároveň nám jednu z rozhodujúcich námorných bitiek druhej svetovej vojny priblíži aj z pohľadu japonskej armádnej elity.

Charlieho anjeli (14. november)

Elizabeth Banks režíruje novú generáciu anjelov (Kristen Stewartová, Naomi Scottová a Elly Balinski), ktorá pracujú pre tajomného Charlesa Townsenda. Charlieho anjeli sa vždy starali o bezpečnosť a zabezpečovali investigatívnej služby súkromným klientom.

Teraz agentúra Townsend pôsobí globálne a s najmúdrejšími, najodvážnejšími a najlepšie vyškolenými ženami prijíma niekoľko tímov anjelov vedených niekoľkými profesionálmi na najnáročnejšie úlohy po celom svete. Po tom, čo mladá systémová inžinierka poukáže na nebezpečnú technológiu, sú do akcie povolaní anjeli, aby svojimi životmi chránili životy nás všetkých.

Le Mans ’66 (14. november)

Snímka zo sveta automobilového priemyslu je vždy niečím, čoho sa množstvo ľudí nevie dočkať. Ešte stále máme v živej pamäti famóznych Rivalov z roku 2013, no už teraz môžeme tešiť na projekt s názvom Ford v Ferrari, ktorý do slovenských kín príde pod názvom Le Mans ’66.

Pôjde o príbeh Carrolla Shelbyho, vizionárskeho automobilového návrhára, ktorého stvárni Matt Damon a britského pretekára Kena Milesa v podaní Christiana Balea. Ich úlohou bude vytvoriť automobil, ktorý konečne dokáže poraziť najväčšieho a najúspešnejšieho hráča svojej doby, konkurenčnú spoločnosť Ferrari.

Ľadové kráľovstvo 2 (21. november)

Frozen (u nás známe ako Ľadové kráľovstvo) sa v roku 2013 stalo gigantickým hitom. V kinách po celom svete zarobil animák takmer 1,3 miliardy a slovami chvály nešetrili ani recenzenti či diváci. Disney slávilo úspech aj na profesionálnej pôde, keďže snímke sa podarilo získať Zlatý Glóbus a Oscara nielen za najlepší animovaný film, ale zároveň aj pieseň Let It Go. O pokračovaní tak bolo rozhodnuté prakticky okamžite.

A teraz, po dlhých šiestich rokoch, sa diváci konečne dočkali. Podľa najnovšieho traileru môžeme povedať, že nás čaká o niečo temnejšia jazda, než v prípade prvej časti. Núdza o humor by ale určite nemala byť. Ten totiž určite zastreší večne pozitívny snehuliak Olaf. Nový trailer odhaľuje aj čo-to z príbehu. Vydávame sa za hranice kráľovstva a budeme pátrať po pôvode magických schopností, ktorých je vo svete očividne omnoho viac, než akými disponuje Elsa.

Malá ríša (21. november)

Nová slovenská romantická dráma s medzinárodným hereckým obsadením. Mladá Eva pracuje v továrni arogantného zbohatlíka Bara, aby sa uživila, kým sa jej manžel vráti z vojny. Ten jedného dňa dezertuje a vracia sa domov s nádejou, že všetko bude tak, ako predtým. Do dediny však nečakane prichádza aj záhadná Cat, ktorá pozná jeho minulosť a pre vlastné prežitie je schopná urobiť skutočne všetko.

Appka (21. november)

Partia kamarátov si zo zvedavosti nainštaluje novú appku, ktorá vie vypočítať, koľko času vám ostáva do smrti. Sranda končí, keď ľudia okolo, ktorým v appke ostávalo pár dní života, začnú skutočne náhle umierať.

Zaujímavý koncept, ktorý sa zameriava hlavne na súčasnú extrémnu závislosť ľudí na mobilných telefónoch má veľký potenciál. Trailer rozhodne nevyzerá zle a preto sme zvedaví, ako sa nakoniec snímka od režiséra Justina Deca podarila. Hlavnú úlohu vo filme stvárni pomerne neznáma herečka Elizabeth Lail, ktorú si mohol vidieť len v niektorých seriáloch.

Na nože (28. november)

Satirická krimi komédia Na nože zábavným spôsobom ukazuje, ako môže dopadnúť vyšetrovanie záhadného úmrtia autora tajomných detektívnych príbehov, keď sú všetci v jeho blízkosti podozriví. Svojrázny detektív Daniel Craig pojme riešenie prípadu po svojom a vyšetrovanie každého člena tejto excentrickej rodiny sa ukáže byť zložitejšie, než sa spočiatku zdalo.

V napínavom detektívnom príbehu, v duchu najlepšej tradície Agathy Christie, rozohrajú herecký koncert Chris „Captain America“ Evans, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, a Don Johnson. Zahraniční recenzenti nešetria chválou, trailer vyzerá naozaj dobre a nám nezostáva nič iné, než sa tešiť na koniec novembra.

Dostal si chuť zájsť na niečo do kina? Pozri na program CINEMAXU vo svojom meste!

Ďalšie akcie na Slovensku

Pokiaľ nie si práve nadšencom mainstreamu, respektíve ťa žiadna zo snímok (z nelogických dôvodov) nezaujala, máme pre teba aj alternatívu. Košické Kino Úsmev pokračuje vo svojej sérii Cestovateľské kino. Vypravte sa do krajiny, ktorú kedysi ovládla najväčšia zlatá horúčka a vydolujte pre seba nevšedné cestovateľské dobrodružstvo. S cestovateľom Michalom Chmeliarom sa bližšie pozrieš do oblasti medzi Calgary a Vancouverom, zaspomínaš si na dve olympiády a neobídeš ani dedičstvo pôvodných Indiánov. Ochutnaj život v Kanade.

Okrem toho môžeš zájsť do CINEMAX na snímku Depeche Mode: SPIRITS in the Forest. Hudba spája ľudí a mení ich životy. To je posolstvo tohto filmu. Kultová hudobná skupina a režisér Anton Corbijn, autor videoklipov Personal Jesus alebo Enjoy the Silence, v tomto hudobnom dokumente približuje príbeh šiestich fanúšikov kapely na pozadí koncertu v berlínskom amfiteátri Waldbühne v roku 2018.

Aby toho nebolo málo, oči filmových priaznivcov sa upriamia na naše hlavné mesto. Trojica medzinárodných súťaží, bohatý filmový a sprievodný program. 20. ročník MFF Bratislava už od 8. do 13. novembra 2018. Ak neprídeš, nezažiješ!

Zdroj: hashtag.sk, CINEMAX, csfd.cz, Kino Úsmev, bratislavaiff.sk/
Odporúčame