UFC navštívilo Paríž: Gane zvládol tlak a teší sa na novú éru ťažkej váhy – ide si po opasok?

Ciryl Gane

Ciryl Gane (zdroj: YouTube/UFC)

#Máme za sebou turnaj UFC v Paríži, ktorý niesol oficiálny názov UFC Fight Night 226. Jeho hlavnou hviezdou mal byť v Accor Arene domáci bojovník Ciryl Gane, ktorého v ťažkej váhe čakal nepríjemný súper Serghei Spivac.

Gane cítil na domácej pôde tlak

Ciryl „Bon Gamin“ Gane, ktorý v uplynulých rokoch prehral s Jonom Jonesom aj Francisom Ngannoum, hovorí, že pred duelom na francúzskej pôde pociťoval tlak. „Nebudem klamať, bol tam tlak, chcel som predviesť čo najlepší výkon,“ rozhovoril sa pre reportérov. 

„Toto nie je basketbal alebo futbal. Toto je iné. Niektoré emócie vás zasiahnu iným spôsobom. Trochu som sa obával, trochu som cítil tlak. Je to aj o tom, že pred domácimi fanúšikmi chcete uspieť,“ prehovoril Gane, ktorý Spivaca zdolal v druhom kole po TKO a predviedol jeden z najlepších svojich výkonov za uplynulé obdobie. 

Predovšetkým v Európe populárny „Bon Gamin“ sa chce sústrediť na víťazstvá a pomaly sa prepracovať k ďalšej šanci na zisk opasku v ťažkej váhe UFC: „Toto bola moja misia, pretože sa chcem dostať späť k príležitosti na titul. Som v pretekoch, kde je cenou toto, áno, je to môj hlavný cieľ.“

Francúz sa teší na to, čo prinesie budúcnosť. „Toto je pre ťažkú divíziu v UFC nová éra, budú tam pohyby, uvidíte. Čakáme na zápas legiend Jones s Miocicom a potom možno odídu do dôchodku. Pre mňa to znamená príležitosti. Musím žiariť, stále som tu. Uvidíme,“ dodal. 

Sleduj náš Instagram  

Zdroj: hashtag.sk, mmajunkie.usatoday.com
Odporúčame