10 fakt hlúpych pripomienok od pacientov: Presvedčia vás, že byť doktorom je niekedy poriadna fuška

Foto: Pixabay.com

#V ambulancii sa lekári stretávajú s kadečím. Nevyhnú sa pacientom, ktorých vyškolil doktor Google, ani hypochondrom, či večným sťažovateľom. No osobitnou kapitolou sú ľudia, ktorí sú presvedčení o tom, že vedia toho o ľudskom tele oveľa viac než doktor. Ich učiteľom je vraj samotný život a preto neváhajú doktorovi položiť „záludnú“ otázku, na ktorú žiaľ neexistuje rozumná odpoveď.

Dnes sme pre vás pripravili 10+ vyslovene hlúpych „múdrostí,“ ktoré zazneli v ambulanciách a o ktoré sa samotní lekári podelili na internete. Prajeme vám príjemnú zábavu.

#1 Alergia na alkohol

pixabay.com

Nedávno ma navštívila mama so 17-ročnou dcérou. Vraj je to s ňou vážne. Dievča trpí alergiou na alkohol. Stále vracala, nevedela nič o sebe a ledva stála na nohách. Len ťažko som ju presvedčil o tom, že to nie je žiadna alergia, ale len obyčajná opica.

#2 Sadra

Na ortopédiu mi raz prišiel muž, na ktorého nezabudnem do konca života. Tvrdil, že nemôže ohýbať koleno. Keď si dal dole nohavice, takmer som spadol z nôh. Ten muž mal na kolene sadru. Ísť do nemocnice na odstránenie sadry považoval za čistú zbytočnosť. Cítil sa dobre, až na jeden háčik. Nechápal, prečo stále nemôže ohýbať koleno. Dôvod tohto javu však za nič na svete nechcel pochopiť.

#3 Niekoľkodňové krvácanie

Raz prišla na pohotovosť nešťastná babička ešte nešťastnejšieho 12-ročného dievčatka, ktoré začalo „z ničoho nič krvácať.“ Ak vám príde na um menštruácia, máte bod. Dievčatko začalo menštruovať. Babička však zjavne vytesnila z pamäti to, že sa s týmto prirodzeným fyziologickým javom sama stretávala zopár desaťročí.

#4 Ako bábika

pixabay.com

Môj otec je chirurg a vypočuje si kadejaké múdrosti. Vraj nikdy nezabudne na ženu, ktorej mali vymieňať bedrový kĺb. To chúďatko si myslelo, že jej odpília nohu, vymenia kĺb a nohu jej opäť zošijú. Predstavovala si to asi tak, ako keď Barbie vyberiete nohu a znovu ju strčíte do správneho otvoru.

#5 Nikdy nepodceňuj mŕtvicu

Pracujem ako lekár na záchranke. Pred pár dňami som mal výjazd k staršej pani, ktorá len niečo nezrozumiteľne zahundrala do telefónu. Podľa všetkého prekonala cievnu mozgovú príhodu. Keď sme prišli, ledva zo seba vysúkala, že mŕtvicu po prvýkrát prekonala už pred desiatimi rokmi a teraz je v takomto stave už štyri dni. Nechcela však volať záchranku, pretože verila, že sa do nemocnice prepraví aj po svojich.

#6 Jednoznačný príznak rakoviny

pixabay.com

Raz k nám na pohotovosť prišiel muž, ktorý očividne prepadol panike. Tvrdil nám, že určite má rakovinu. Diagnostikoval si ju podľa toho, že mu začali vypadávať chlpy z obočia. Mal som čo veru robiť so sebou, aby som sa nerozosmial.

#7 Len pre istotu

Do nemocnice prišiel muž, celý opuchnutý, zjavne kvôli alergii na jedlo. Aby však mal istotu, že je skutočne alergický na arašidy, z tašky vybral načatý balíček arašidov a hrsť z nich si nasypal do úst. Nemali sme šancu zabrániť mu v tom bláznivom konaní. Spoiler: Alergia sa potvrdila, takmer sa nám ho nepodarilo zachrániť.

#8 Šúľané sa predsa nerátajú

pixabay.com

Mali sme tu pacienta, ktorému diagnostikovali rakovinu pľúc. Napriek tomu, že fajčil až 50 cigariet denne, sa nechcel vzdať svojho zlozvyku. Vlastne, on na tom nevidel nič zlé. Bol presvedčený o tom, že šúľané cigarety sa predsa nepočítajú.

#9 Všetko sa dá nejako zdôvodniť

Jedna moja pacientka povedala životnú múdrosť, ktorá mi vyrazila dych. Celý život zadržiavala vetry, z čoho mala ukrutné bolesti. Myslela si však, že keď začne vypúšťať zo seba plyny, tak určite vyfučí. A to nechcela riskovať.

#10 Nedá sa všetko naraz

pixabay.com

Raz sa za mnou zastavil pár, ktorým sa už pár rokov nepodarilo počať dieťa. Obaja mali z toho hlavu v smútku. Dievča však priznalo, že stále berie antikoncepčné tabletky. Vraj preto, aby vedela, kedy dostane menštruáciu. Vôbec si to nespojila s tým, že pri braní antikoncepcie je šanca počatia takmer nulová.

Zdroj: indy100.com
Odporúčame