Tupacov hologram „oslavuje“ 10 rokov. Ide o kontroverziu?

Tupac je dodnes považovaný za jedného z najlepších rapperov všetkých čias, a rozhodne zaslúžene. Žiaľ, umrel 13. septembra 1996. Po tom, čo ho zastrelil neznámy muž v americkom Las Vegas. Aj keď už medzi nami nie je viac ako 25 rokov, jeho odkaz ostáva večný.

Tupacov hologram pred dekádou

Pred desiatimi rokmi, počas populárneho festivalu Coachella, Tupac vystúpil, aj keď, ako je spomínané vyššie, žiaľ už nie je medzi nami. Snoop Dogg, Dr.Dre a Tupac vytvorený prostredníctvom hologramu sa ocitli na jednom pódiu a divákom poskytli nevídanú šou. Posúďte sami v priloženom videu. Úžasné a zároveň veľmi nostalgické, pričom kvalita hologramu je naozaj na obrovskej úrovni.

Počítačom vytvorený Tupac predviedol vystúpenie pred 80 tisíc ľuďmi. Diváci si napríklad užili jeho singel „Hail Mary“ z roku 1998, ktorý vyšiel dva roky po jeho smrti a taktiež hit „2 Of Amerikaz Most Wanted“, ktorý uzrel svetlo sveta v roku 1996 a objavuje sa na ňom aj Snoop Dogg. Tupacov hologram bol súčasťou live vystúpenia po nápade Dr. Dre, pričom, aj keď tento krok množstvo ľudí chválilo a dodnes ho oceňuje, nájdu sa aj odporcovia.

Prečo ľudia tento druh vystúpenia kritizujú? 

Objavilo sa množstvo názorov, že pohľad na interpreta, ktorý vystupuje, pričom je po smrti, vytváral vo fanúšikoch rozporuplné emócie. Dôvodov bolo hneď viacero, pričom medzi tie hlavné patrilo, že prítomní diváci sa cítili zvláštne a Pac je síce obrovská legenda rapu a každý z nás by ho chcel vidieť naživo, ale práve smutný fakt, že svet opustil v roku 1996, robí z jeho života o to viac unikátnu záležitosť.

Tupac v 90.rokoch musel byť zážitkom na cely život, avšak, je správne oživovať tých, ktorí nás opustili, kvôli live vystúpeniam? Táto téma sa dlho riešila v televíznych reláciách, v printových médiách a aj na internete, pričom ožila v úvode tohto kalendárneho roka.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
6ix9ine v potýčke s DJ-om v Dubaji. Je obeťou klamstiev? (VIDEO)

Tupac bol takmer na Super Bowl 2022

Super Bowl spojil rapové legendy. Toto je perfektná Halftime Show!

Tohtoročná Halftime Show na Super Bowle patrila rapu z 90.rokov, pričom v akcii sa objavili prvotriedne legendy tohto žánru ako Dr.Dre, Eminem, 50 Cent či Snoop Dogg. Vo veľkom sa špekulovalo, či by sme práve počas zápasu Los Angeles Rams – Cincinnati Bengals mohli po 10 rokoch v akcii vidieť aj Tupaca. Teda, jeho hologram, ktorý sa v roku 2012 stretol s veľkou podporou aj kritikou.

V momentoch to skutočne vyzeralo, že hologram sa udeje, ale napokon Tupacovi Dr.Dre vzdal rešpekt svojím klavírnym sólom. Pripájame aj video a upozorňujeme, že ak ste fanúšikmi rapu a máte viac ako 20 rokov, budete mať značné zimomravky.

Je teda správne alebo nesprávne pomocou hologramu oživovať hudobné legendy? Na toto spoločne v tomto texte zrejme odpoveď nenájdeme, ale jedno je isté, ak by sa to nestretlo s kritikou, vytvorilo by to zaujímavý precedens a podobný krok by sme v akcii videli častejšie. Niečo na tom zrejme je, že tým, ktorí už medzi nami nie sú vzdáme rešpekt a úctu rôznymi spôsobmi, častokrát originálnymi.

Ale predsa len, live vystúpenia sú od toho, že sa jedná o živé podujatie. A zrejme viete, kam tým mierite. Je dosť reálne, že na túto problematiku správna odpoveď neexistuje. Každopádne, vrátime sa k myšlienke z úvodu, všetci by sme si radi pozreli Tupacov koncert naživo.

Photo credits: Tupac, Snoop Dogg, Coachella 2012

Odporúčame