Chceme mier, chceme mier, chceme mier

Dnes prinášame špeciálny diel našej rubriky Reminder, v ktorej sa venujeme skladbám, ktoré už v istom ohľade poznačil zub času. Aj keď sme portál o hudbe, a vždy to tak bude, nedá sa nám nereagovať na aktuálnu situáciu, ktorá sa momentálne deje vo svete.

Ruská invázia na Ukrajinu a neistota, ktorá z toho pre nás všetkých pramení, nikoho z nás nenecháva chladnými. Poďme si preto spoločne pripomenúť skladbu, ktorej odkaz je jednoznačný. A vyjadruje to, čo momentálne chceme všetci. Chceme mier!

Cieľ nás všetkých: Chceme mier!

Mier. Až v čase vojny si ľudia uvedomia, že mier je luxus, ktorý si musíme vážiť, pretože, keď raz pominie, potom začína skutočná katastrofa. Prenesme sa teraz spoločne do roku 2017, kedy dali dokopy sily Pil C a Momo.

Konkrétne sa jedná song s názvom, ktorý vyjadruje všetko, „Chceme mier“. Jasné, téma nie je úplne vojnová, to každý chápe, ale hodí sa to do diania, ktorého sme momentálne svedkami.

O rapovej kvalite sa ani nemusíme baviť, Pil C aj Momo predviedli na tomto tracku prvotriedny hudobný výkon, po lyrickej aj prednesovej stránke. „Prajem všetkým ľudom iba šťastie a dobré správy, aj keď nás čas náhli, musíme držať spolu aby sme to zvládli.“ Wow, slová, v ktorých sa skrýva sila.

„A moc sa neopúšťaj s rečami a dávaj na mňa bacha, aj keď smejem sa
a ukazujem peace, lebo silu ktorú mám, spí a já sa snažím s ňou po dobrom vyjsť.
Víš! 
Chceme mier!“ Tu to asi ukončíme. Niet, čo viac dodať. Ostaňte pokojní a verte, že sú pred dnami lepšie dni, ako tie, ktoré teraz žijeme.

Photo credits: Koláž RAP G, IG Momo, IG Pil C

Odporúčame