Počul si o DERMAPLANINGU? Holenie tváre môžeš praktizovať aj doma, no ponúkajú ho aj viaceré kozmetické salóny!

Sú typy pleti, ktorým môže táto metóda uškodiť (Zdroj: Freepik/senivpetro)

#Holiť si tvár už dávno nie je len zásadou mužov. Praktika dermaplaning je veľmi obľúbenou aj medzi ženským pokolením – touto procedúrou sa zbavíš nielen nežiaduceho ochlpenia tváre, ale aj odumretej pokožky. Má mnoho výhod, ktoré určite oceníš – napríklad lepšie zapracovanie skincare produktov či jednoduchšie nanášanie make-up produktov s krajším finishom. Tak čo, ideš do toho?

Prečo by si to mal skúsiť?

V prvom rade zahoď predsudky a predstavy o tom, ako stojíš v kúpeľni s penou na tvári a šermuješ žiletkou. Dermaplaning spočíva v holení tváre špeciálnou žiletkou. Pri tejto metóde sa okrem chĺpkov zbavíš aj prebytočného kožného mazu či odumretej koži, preto by sa dalo povedať, že nahradí aj peeling.

Takýto mechanický peeling ti zaručí jemnejšiu a hladšiu textúru pleti. To uľahčí skincare proudktom prenikanie do pokožky, rozžiari sa ti pleť, a bude pôsobiť viac zjednotene aj bez make-upu.

Ako na to?

Všetko chce len cvik a skúsenosti, ale v prípade, že sa bojíš, môžeš dermaplaning podstúpiť prvý raz v salóne, kde si to môžeš odpozerať od odborníkov. Hlavné je, aby si si dal pozor na poranenia tváre či prípadné vyrážky po procedúre. Pokiaľ ale budeš opatrný a dodržíš správny postup, nie je sa čoho báť!

Prvým krokom je voľba vhodného nástroja. Určite zabudni na bežné žiletky. Za pár eur kúpiš v drogérií „orezávačky“ určené priamo na toto. Použiť sa dajú aj na formovanie obočia. Určite odporúčame dezinfikovanie pred tým, než nástoj priložíš k tvári, a tiež dôkladné vyčistenie pleti.

Na pleť si nanes tenkú vrstvu nejakého olejčeka, vďaka ktorému sa ti bude lepšie pracovať. Vezmi si nástroj do ruky a v 45 stupňovom uhle postupuj drobnými ťahmi smerom dolu. Na niektorých častiach tváre ti pomôže, ak si kožu natiahneš pomocou druhej ruky.

Keď máš hotovo, pleť opäť dôkladne vyčisti. V nasledujúce dni odporúčame dočasne vyradiť prípravky s obsahom alkoholu, retinolu a kyselín, ktoré by ti mohli pleť podráždiť. Namiesto toho dbaj na aplikáciu prípravkov s UV filtrom, ale to už by mala byť samozrejmosť (nielen) počas leta.

Nie je to pre každého!

Sú typy pleti, ktorým môže táto metóda uškodiť. Preto ak si nie si istý, poraď sa s odborníkom. Dermatológovia totiž dermaplaning neodporúčajú pre ľudí s veľkým akné, citlivou pleťou či po spálení slnkom.

Holenie tváre by si nemal praktizovať viac ako raz mesačne. Ak ti táto frekvencia nestačí, skús popremýšľať nad metódami akými sú voskovanie, cukrová pasta alebo trvalé odstránenie laserom…

 

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame