Nový TikTok beauty trend: Poznáš SKIN FLOODING, ktorý je must have v hydratácii?

Je teda priam žiaduce svoju pleť od skorého veku zásobovať dostatkom týchto zdrojov, aby jej v budúcnosti nič nechýbalo (Zdroj: Freepik/freepik)

#Takmer každý deň sa na TikToku objavujú nové a nové trendy. Väčšinou ide o trendy v líčení či obliekaní, no trend nazývaný skin flooding je zameraný skôr na skincare rutinu. Sľubuje hydratovanú pleť, ktorá bude svieža a žiarivá. Možno ho už aj praktizuješ, len o tom nevieš…

Čo to je?

Flooding, v preklade záplava, znie možno desivo. Ale ak ti povieme, že ide o záplavu hydratácie pre tvoju pokožku, bude to znieť lepšie?

Skin flooding je trik, ktorý ťa zbaví suchej kože a prípadných šupiniek, ktoré neprekryješ ani make-upom. Ak ho budeš praktizovať, budeš mať pleť hydratovanú, žiarivú a napnutú.

Obyčajná skincare trochu inak

Neboj sa, nebudeš sa musieť ponárať do ľadovej vody, ani nič podobné. V skutočnosti ide len o strategické vrstvenie kozmetických produktov. Základom je zamerať sa na produkty (a ich správne poradie) tak, aby ti „uzamkli“ vlhkosť v pokožke. Možno to už aj praktizuješ bez toho, aby si si to uvedomil!

Čo je základ?

Kyselina hyalurónová! Nie, nie je len pre staršiu pleť. Pokojne po nej siahni aj okolo dvadsiatky. Kyselina hyalurónová je telu prirodzená látka, ktorá sa vyskytuje v ľudskej koži bežne. Spolu s kolagénom a elastínom sú zložkami tvojej pokožky.

Je teda priam žiaduce svoju pleť od skorého veku zásobovať dostatkom týchto zdrojov, aby jej v budúcnosti nič nechýbalo. Takto vyživené tkanivá ti zaistia najmä hydratovanú pleť, no v budúcnosti určite oceníš aj pevnosť a pružnosť pokožky.

Navyše, kyselina hyalurónová na seba viaže vodu v pleti, a to až do 10 tisíc násobku svojej molekulovej hmotnosti. Ak sa ti teda zdá, že máš dehydratovanú pokožku, skús do svojej skincare zaradiť produkty s touto zložkou.

Ako na skin flooding?

Základom je dobre vyčistená pleť. Urob to tak ako zvyčajne, ako ti to je najpohodlnejšie. Na takto pripravenú pokožku následne aplikuj produkt (ideálne sérum) s kyselinou hyalurónovou. Naším tipom je aplikovať sérum vždy na mierne vlhkú pokožku, lepšie sa „prichytí“.

Takto pripravenú pleť následne nechaj zaschnúť, a hneď na to aplikuj hydratačný krém alebo gél. Tento krok zafixuje sérum, ktoré nebude môcť „ujsť“ a bude sa musieť vsiaknuť hlbšie do pokožky.

Pre koho je táto metóda vhodná?

Pre všetkých, pokiaľ používaš správne produkty! Najviac však zachráni situáciu suchej a citlivej pokožke, no aj v prípade, že trpíš mastnou pleťou, ju môžeš praktizovať. Pokiaľ ale trpíš na akné, dávaj si pozor na upchanie pórov, ktoré by ti mohlo pleť naopak zhoršiť. V tomto prípade siahaj po ľahučkých produktoch, ktoré pleť nezaťažia.

Na záver asi len podotkneme, že za zdravou a hydratovanou pokožkou je aj vnútorná hydratácia, preto nezabúdaj (hlavne v lete) dodržiavať pitný režim!

 

Sleduj nás aj na TikToku

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame