Toto sú najočakávanejšie seriály roku: Pozri, kedy sa dočkáš ich premiéry, bude to stáť za to

Vikingovia/History TV

#San Diego Comic Con (SDCC) je pre komiksových geekov, fanúšikov filmov a seriálov jednou z najočakávanejších udalostí roku. Okrem možnosti stretnúť svoju milovanú hviezdu totiž tvorcovia predstavujú drvivú väčšinu svojich nadchádzajúcich projektov, či už ide o trailery, alebo len diskusie, počas ktorých zaplavujú účastníkov tonami nových informácií.

My sme pre vás vybrali poriadnu nádielku nových ukážok seriálov. Väčšina z nich si odbije svoju premiéru už tento rok, takže sa do toho poďme bez zbytočných rečí pustiť. Je medzi nimi aj tvoj obľúbenec?

Vikingovia (druhá polovica 5. série)

V posledných rokoch sa stalo mimoriadne populárne rozdeľovať série na dve polovice. Vysvetlenie je pritom jednoduché. Projekt je na televíznych obrazovkách dlhšie, prestávka navnadí divákov a dá priestor pre iné, často menej očakávané či nové seriály.

5. séria populárnych Vikingov sa podľa tvorcov bude točiť okolo Ivara a jeho vzostupu. Premiéra je naplánovaná na 28. novembra a pokiaľ ste fanúšikmi seriálu, máme pre vás ešte jednu dobrú správu. Potvrdená je aj šiesta séria s rovnakým formátom – 20 častí rozdelených prestávkou na polovicu.

Better Call Saul (4. séria)

Za mňa osobne jeden z najlepších seriálov súčasnosti. Pokiaľ ste milovali Breaking Bad, prequelový projekt Better Call Saul si jednoducho nemôžete nechať ujsť. Podľa ukážok je jasne vidieť, že Jimmy je už veľmi blízko k prerodu na Saula a celý seriál začína chytať feeling Breaking Bad.

Chladnokrvný Gustavo, firma Madrgal či flegmatický Mike dokážu perfektne utiahnuť seriál aj bez Heisenberga. Podľa tvorcov nás čakajú po smrti Jimmyho brata jeho najťažšie chvíle a my sa môžeme tešiť z toho, že po augustovej premiére je potvrdená aj piata séria!

Walking Dead (9. séria) / Fear the Walking Dead (druhá polovica 4. série)

Seriál Walking Dead netreba fanúšikom bližšie predstavovať. Sledujú ho pravdepodobne už iba oni. Množstvo plotholes, nelogických rozhodnutí postáv a sústavného naťahovania deja spôsobilo, že množstvo divákov to jednoducho vzdalo. Tvorcovia sa to pokúsia napraviť v deviatej sérii.

Spin-off Fear the Walking Dead zase dostal posilu z pôvodného seriálu, ktorá by mu mala zvýšiť atraktivitu. Štvrtá séria sa preklopí do svojej druhej časti a my dúfame, že to bude stáť za to.

https://www.youtube.com/watch?v=yz9LVrhEU4c

https://www.youtube.com/watch?v=dHl7dHGMrqU

Star Trek Discovery (2. séria)

Pomalšie tempo prvej série síce niekomu vadilo, no v konečnom dôsledku mu vlastne pomohlo. Prequelový príbeh sa odohráva 10 rokov pred udalosťami pôvodného a najznámejšieho seriálu, takže nás pravdepodobne čaká ešte dlhá cesta.

Vizuálne vyzerá ukážka naozaj úchvatne a seriál môže po vyhodení pôvodných showrunnerov jedine prekvapiť. Tých nahradil Alex Kurtzman, ktorý sa postaral aj o minuloročný remake Múmie s Tomom Cruisom. Premiéry sa však dočkáme až niekedy v priebehu budúceho roka.

Iron Fist (2. séria)

Pokiaľ vás neminul seriálový svet Marvelu na Netflixe, budete sa pravdepodobne radiť do dvoch skupín. Tých, ktorí si nevedia vynachváliť Daredevila a zvyšok ich nijako nezaujal, a potom tých, ktorí milujú všetkých členov The Defenders.

Bez ohľadu na to, do ktorej skupiny sa radíš, Netflix zverejnil teaser pre druhú sériu Iron Fista, najslabšieho článku ochrancov, ktorého úvodné vystúpenie nenadchlo divákov a kritika ho zvozila pod čiernu zem. Či sa to podarilo napraviť sa môžeš na vlastné oči presvedčiť už 7. septembra, kedy Netflix klasicky zverejní všetky časti naraz.

Titans (1. séria)

DC Comics má čo robiť, aby sa mu úplne nerozpadlo filmové univerzum, no aj napriek tomu posiela na televízne obrazovky ďalší nový seriál, ktorého postavy sú čitateľom komiksov dobre známe. Starfire, Raven a Beast Boy sú vedení Robinom, niekdajším sidekickom samotného Batmana. Je ale na čase vystúpiť z tieňa netopierieho muža a viesť vlastný tím hrdinov, ktorí budú brániť mesto.

Prvá séria by mala obsahovať až 13 častí, dátum premiéry je však ešte zahalený rúškom tajomstva. Rozhodne by sa však projekt mal predstaviť ešte tento rok. Ďalšou pozitívnou správou je, že projekt rozhodne nebude pre deti.

https://www.youtube.com/watch?v=QIYzdBAxcM8

Nightflyers (1. séria)

Georgea R. R. Martina budete pravdepodobne poznať hlavne ako tvorcu knižnej predlohy seriálu Game of Thrones. Martin však napísal množstvo kín a nie všetky sú o populárnom Westerose. Kúpiť práva a spracovať ich sa pokúša množstvo spoločností, pričom Netflix v spolupráci so Syfy doručí projekt s názvom Nightflyers.

V ňom skupina astronautov narazí na cudziu loď a to, čo na nej nájdu, ich rozhodne nepoteší. A nebol by to Martin, keby po čase nezačali pribúdať mŕtve telá. Trailer vyzerá naozaj veľmi dobre a nebojíme sa povedať, že by z projektu mohol byť ďalší hit. Premiéra je naplánovaná na jeseň, presný dátum však ešte zverejnený nebol.

The Gifted (2. séria)

Psychedelický komiksový seriál z dielne Foxu a Marvelu sa dočká svojej druhej série. Naozaj sa tešíme, nakoľko prvá séria bola inovatívna a ukázala nám svet mutantov (X-Men) v novom svetle. Na DSCC tvorcovia okrem iného prezradili, že sa dočkáme aj skupiny mutantov známej ako The Morlocks.

Je sa teda skutočne na čo tešiť, takže pokiaľ patríte k fanúšikom, nezabudnite si do kalendára poznačiť dátum 25. september, keď si nová séria odbije svoju premiéru.

https://www.youtube.com/watch?v=REO2otlUp0w

Star Wars: Clone Wars (7. séria)

Čerešnička na záver. O najväčší rozruch sa rozhodne postaralo štúdio Disney, ktoré ako blesk z jasného neba potvrdilo obnovenie populárneho seriálu, ale vzápätí doručilo aj plnohodnotný trailer, v ktorom môžeme vidieť všetkých našich starých známych obľúbencov.

Nová séria bude má odklepnutých 12 častí a bude nadväzovať presne na koniec šiestej série. Kreatívne seriál opäť zastreší Dave Filoni, ktorý mal pod palcom aj predchádzajúce série či seriál Star Wars Rebels. Dátum premiéry je vo hviezdach, no my sa už teraz neuveriteľne tešíme.

Zdroj: screenrant.com, comingsoon.net
Odporúčame