TOP 5 rebríčkov roka 2022: Zaujali inteligentné plemená psov aj skvelé slovenské filmy

Najčítanejším rebríčkom roka 2022 je práve ten psí

Najčítanejším rebríčkom roka 2022 je práve ten psí (Zdroj: Unsplash.com/Jamie Street)

#Aj tento rok rozhodla tvoja čítanosť. Vybrali sme 5 najčítanejších rebríčkov posledného roka. Najviac sa u nás čítalo o inteligentných plemenách psov, zložitých svetových jazykoch, ale aj o filmoch či knihách. Ktorý rebríček najviac zaujal teba?

Rebríček najinteligentnejších plemiem psov

Okrem nekonečnej radosti a smiechu si domáce zvieratká vyžadujú aj množstvo starostlivosti. Niektorí sa preto rozhodnú svojho psíka naučiť aspoň základné povely, aby získali väčšiu disciplínu a ľahšie sa s nimi pracovalo. Psia inteligencia však neznamená len rozumieť slovným príkazom. Ktoré plemená sú teda najinteligentnejšie na svete?

Rebríček najinteligentnejších plemien psov: Cvičiť týchto 10 miláčikov bude jednoduchšie, než si myslíš!


Rebríček najlepších slovenských filmov

Tento rebríček je dôkazom, že aj tuzemská slovenská kinematografia má čo ponúknuť. Dnes sa pozrieme sa slovenské filmy, ktoré sa na našom území vyprodukovali za posledné desaťročie. Aj keď je pravda, že mnohé z nich nám pomohli nakrútiť naši českí bratia, snažili sme sa vyberať tie, v ktorých produkčný tím tvorili z väčšiny slovenské mená. Ktorý z nich máš najradšej a ktorý si si hodil do watchlistu?

Rebríček 30 najlepších slovenských filmov: Na tieto snímky môžeme byť hrdí, jeden z nich získal aj Oscara!


Rebríček najťažších jazykov sveta

Hovorí sa, koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom. Aj ty si určite počul o tom, že niektoré cudzie jazyky sa dajú naučiť jednoduchšie, niektoré ťažšie. Ak však ovládaš niektorý z nasledujúcich jazykov, môžeš si smelo pripísať body za výnimočné jazykové schopnosti. Naučiť sa tieto reči totiž pre bežného človeka nie je vôbec jednoduché.

Rebríček 10 najťažších jazykov sveta: Neuveríš, ktoré susedné krajiny sa umiestnili


Rebríček najpredávanejších kníh

Rád čítaš? V tom prípade ťa určite zaujíma, ktorá z kníh je najpredávanejšou na svete. Do rebríčka sa dostalo hneď niekoľko dielov Harryho Pottera, príbehy zo Stredozeme, napínavé dielo Dana Browna, ale aj overená klasika. Čísla predajnosti sú počítané za predaj tlačených kníh aj e-kníh a, samozrejme, sú zaokrúhľované. Samotné prvé miesto nás však poriadne zarazilo. Koľko titulov z rebríčka si čítal a ktorá kniha je podľa teba najlepšia?

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rebríček 30 najlepších filmov zlatej éry Hollywoodu: Skvelá Marilyn, originálne komédie, nadčasové snímky aj vianočné klasiky

Rebríček 20 najpredávanejších kníh všetkých čias: Máš ich v knižnici všetky, alebo si niektoré pripíšeš na zoznam?


Rebríček najlepších filmov roka 2021

Konečne prišiel čas na to, aby sme sa pozreli na to najlepšie, čo sme v kinách za posledných 12 mesiacov mohli vidieť. Pred zaradením do nášho rebríčka najlepších filmov roka 2021 sme zvažovali všetky snímky, ktoré sme mohli na území Slovenska vidieť na plátnach alebo prostredníctvom streamovacích služieb, avšak kvôli zbytočnej repetitívnosti sme vylúčili aprílové oscarovky, o ktorých sme sa už napísali viac ako dosť.

Rebríček 30 najlepších filmov minulého roka: Videl si všetky, alebo ich pridáš na zoznam?


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame