Nemáš čo pozerať? ČSFD rozširuje rebríček najlepších filmov na rovnú tisícku, zopár ti ich odporučíme

Rebríček najlepších filmov na ČSFD sa rozšíril na rovnú tisícku, medzi nimi je aj Spotlight

Rebríček najlepších filmov na ČSFD sa rozšíril na rovnú tisícku, medzi nimi je aj Spotlight (Zdroj: Open Road Pictures)

#Ak hľadáš filmy do svojho watchlistu, vždy sa vieš spoľahnúť na ČSFD. Česko-slovenská filmová databáza, obdoba populárnej americkej IMDb, ponúkala už roky rebríčky troch stoviek najlepšie hodnotených filmov a seriálov. Tento počet sa po novom navýšil viac ako trojnásobne a ak už máš top 300 filmov pozretých, čakajú na teba ďalšie.

Portál ČSFD disponuje tisíckami používateľov, ktorí hodnotia filmy na základe subjektívneho názoru od známky odpad až po päť hviezdičiek. Výsledné percento je priemer všetkých hodnotení. Napríklad taký Forrest Gump hodnotilo najviac používateľov, v čase písania článku konkrétne 121-tisíc. Jeho hodnotenie je 94,5%.


Spider-Man sa v decembri postaví proti starým záporákom: Nový plagát odhalil viaceré zaujímavosti


ČSFD kvôli čoraz väčšiemu záujmu rozširuje svoje rebríčky. Teraz na portáli nájdeš až 1000 najlepších filmov a 1000 najlepších seriálov. Nemyslím si, že na webe nájdeš niekoho, kto už videl všetky filmy a už vôbec nie všetky seriály. Ak nevieš, čo si pozrieť, skoč na rebríček najlepších filmov podľa ČSFD a vytvor si svoj nový watchlist.

My sme sa v rebríčku tiež pošpárali a chceme ti predstaviť niekoľko horúcich tipov, ktoré by podľa nás mal vidieť každý. Koľko filmov z top 1000 si videl ty?

321. Interstellar (2014), 85%

Ľudstvu sa minuli zdroje na život a preto hľadajú svoj nový domov v ďalekom vesmíre. Interstellar je jednoducho povinnosť pre každého filmového fanúšika. Čaká na teba krásna kamera, parádna hudba a oscarové vizuálne efekty. Pokiaľ hľadáš trojhodinový sci-fi epos o budúcnosti ľudstva, čo najrýchlejšie si ho zaraď do watchlistu.

516. Tri billboardy kúsok za Ebbingom (2017), 84%

Si skôr na komorné drámy, v ktorých sú dôležité postavy? V tom prípade vsaď na oscarovú dramedy Tri billboardy. Osamelá matka si v nej prenajme billboardy, aby na nich hanila políciu, ktorá nevyšetruje znásilnenie a vraždu jej dcéry. Čuduj sa svete, polícia znovu otvorí prípad. V hlavnej úlohe skvelá Frances McDormand.

605. Pokánie (2007), 83%

Pre milovníkov romantických príbehov sme vybrali Pokánie s Keirou Knightley a Jamesom McAvoyom. To, čo začalo ako letná romanca, prešlo až do lásky na celý život. Do cesty sa im však postavila vojna. Garantujeme ti, že ak podľahneš čaru a netradičnému rozprávaniu tohto príbehu, oči ti neostanú suché.

835. Spotlight (2015), 82%

Oscarový „best picture“ Spotlight odkrýva aféru neslávne známych znásilnení mladých detí cirkevnými kňazmi. Kontroverzná snímka síce nie je pre každého, no ak máš rád skutočné investigatívne prípady, ktoré vyústia do nečakaného konca a nevadí ti dialógové spracovanie, túto drámu si jednoducho „zamiluješ“.

955. Ten, kto stojí v kúte (2012), 82%

A vybrali sme niečo aj pre tínedžerov. Pätnásťročný Charlie je na strednej škole nový a zaradiť sa nie je vôbec ľahké. Pomôžu mu v tom nakoniec spolužiaci, od ktorých to bude najmenej čakať. Každý príbeh sa však raz skončí. Ten, kto stojí v kúte ťa vtiahne skvelými postavami, výborným scenárom a ľudským prístupom k téme dospievania.

Zdroj: hashtag.sk, ČSFD
Odporúčame