Puerto už nechce byť ticho: Má dosť ohovárania poza chrbát, prvú ranu schytal Čis T

Puerto vs Cis T

Puerto a jeho vyjadrenie (Zdroj: Instagram/@puerto_official/ a @cistofficial)

#Ak vznikne medzi rapermi (alebo dnes už medzi hocikým) konflikt, ľudí to začne zaujímať a nemusia byť ani fanúšikovia daných aktérov, ktorí medzi sebou niečo riešia cez internet. Dobrým príkladom môže byť organizácia Fight Night Challenge, v ktorej sa občas vyskytnú spory založené na trash talku, ešte pred samotným zápasom na zvýšenie záujmu publika. Niekedy je prifarbený, niekedy nie. Tentokrát sa však situácia vyhrotila po tom, ako Puerto odpovedal fanúšikom na otázku, s kým by ho chceli vidieť v ringu v potenciálnom zápase.

Puerto však nemá žiadnu oficiálnu ponuku, iba chcel zistiť, aké reakcie dostane od svojich fans. Ľudia začali chrliť mená ako Majk Spirit, Separ či Erik Tresor, no pri prvých dvoch menách bolo jasné, že to nebude reálne ani v hypotetickej rovine. Jediná možnosť by bola maximálne Erik Tresor, ktorý má v tomto smere dvere otvorené. Lenže keď pristálo meno Čis T, tak Puerto reagoval prudšie než pri iných menách a bolo vidno, že to myslí vážne.

Problém bol v tom, že Puerto má Čis Tého ako rapový vzor, ktorý ho však sklamal prístupom k jeho osobe a hudbe. Puerto sa pokúšal o feat s Čis Tým už niekoľko rokov, pričom sa mu to nakoniec podarilo na tracku „latinodiablo“ z albumu Expanzia.

Puerta sklamalo, že ho Čis T ohováral poza chrbát a hovoril ďalším ľudom, že sa mu nepáči jeho tvorba a aj konkrétna skladba „Sklíčka“, s ktorou Čis T vôbec nič nemal. Dokonca Čis T povedal na Instagrame, že to je najhoršia skladba, ktorú kedy počul. Potom sa začalo rôzne osočovanie z každej strany, ktoré vyústilo do niekoľkých stories na Instagrame, kde sa obidvaja interpreti označovali a vymieňali si názory. Puerto vyzval Čis Tého aj do ringu na FNC, no ten sa vyjadril v storke, že do ringu už nepôjde, takže táto možnosť, ako vyriešiť konflikt, sa uzatvorila. Čis T oponoval Puertovi a nazýval ho napríklad aj uplakaným.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Nicki Minaj rapuje o princeznej Diane: Pozri si sexi videoklip

Okrem toho Puerto tvrdí, že už bol dlho ticho, keďže podobné narážky od rôznych ľudí z branže doposiaľ neriešil. Hovorí, že niektorí interpreti ho necenia kvôli tomu, že robí latino hudbu a nejakú zásluhu má na tom aj cover „Vďaka ti“ s Yaelom. V storkách narážal na Kaliho, ktorý tiež sem-tam urobí aj latino.

Aby som však tieto informácie uviedol na správnu mieru, Puerto v podstate hovorí o tom, že mu vadí, ak niekto ho niekto ohovára za jeho chrbtom a nepovie mu to do očí. Najmä, ak ide o interpretov, ktorí tento hejt ešte aj zdieľajú na svojich sociálnych sieťach. To je fér a myslím si, že takéto činy by sa nepáčili nikomu.

Môžeme sa spoločne zamyslieť nad tým, že rapová scéna na Slovensku je relatívne malá a často jej dominuje len niekoľko kľúčových postáv. Títo ľudia môžu úmyselne alebo neúmyselne vytvárať prostredie, v ktorom sa niektorí umelci cítia marginalizovaní alebo ignorovaní. V mnohých prípadoch môže byť tento status motorom pre inovácie a zmeny, čo môže umožniť umelcovi, ako je Puerto, vytvárať ďalej jedinečnú a inovatívnu hudbu, ktorá odráža jeho jedinečný pohľad na svet. Aj keď sa cíti, že je mimo scény, je dôležité, aby pokračoval v tvorbe hudby, ktorú miluje, a zostal verný sebe a svojim fanúšikom.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Puerto (@puerto_official)

Som naozaj zvedavý, ako sa situácia vyvinie a čo sa bude diať v nasledujúcich dňoch či týždňoch. Puerto môže rozvíriť vody presne tak, ako v roku 2015. Dúfam, že z tohto celého vznikne dobrá hudba a kvalita, pričom sa prečistia aj vzťahy medzi interpretmi.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame