Top 5 cestovateľských filmov: Po ich zhliadnutí sa budete chcieť zbaliť a vyraziť za dobrodružstvom

Youtube

#Sú filmy, ktoré sú hodné maximálne tak jedného pozretia. A potom sú tu snímky, ktoré v nás zanechajú niečo viac. Inšpirujú nás a zmenia náš pohľad na svet. Medzi takéto diela môžeme zaradiť i nasledujúce cestovateľské filmy. Videli ste ich? Ak áno, tak vám gratulujeme. Ak nie, je čas to zmeniť. Môžu vás totiž motivovať k výberu tej správnej dovolenky.

1. Jedz, modli sa a miluj

Nielen hlavná hrdinka Julia Roberts vás uchváti. Vo filme sa v parádnom svetle zobrazuje Taliansko, ako miesto plné gastronomických zážitkov. Nasleduje India, ako tá pravá destinácia pre modlenie. No a nakoniec tu máme Bali, kde nájdete rovnováhu a pokoj v duši.

2. Sedem rokov v Tibete

Film založený na skutočných udalostiach. Po jeho pozretí budete chcieť dobyť vrchol jedného z najvyšších štítov Himalájí, ktorým je Nanga Parbatu.

3.  Pláž

Mladí ľudia dobre poznajú ten pocit, keď chcú zahodiť všetko za hlavu, odtrhnúť sa z pút, zbaliť sa do malého ruksaku a vyraziť za dobrodružstvom. Páni, tá predstava užívania si života je naozaj výborná. Keď Leonardo DiCaprio v úlohe Richarda prichádza do Thajska, ešte ani len netuší, čo všetko naňho čaká.

4.  Útek do divočiny

Film, ktorý zobrazuje celú jednu generáciu Američanov. Hrdých a s pocitom, akoby im patril celý svet. K filmu možno len dodať, že bol natočený podľa nájdených denníkových záznamov.

5.  Stopy

Film výborne zobrazuje strastiplnú cestu cez nebezpečnú púšť, kde hlavnej hrdinke robí spoločnosť iba verný pes. Vďaka nevyspytateľným ťavám možno vidieť pôvodnú Austráliu, horúce a pálivé vnútrozemie s tajomstvami púšte a zároveň pôvodných obyvateľov. Okrem toho sa však budete i báť, pretože film ukazuje nebezpečie, ktoré by človek v púšti čakal najmenej.

 

 

 

Odporúčame