THROWBACK Ticho ako pred búrkou: Keď Strapo a Gabryell v roku 2015 zapálili rap

Strapo

Strapo v 2015 na feate s Gabryellom (Zdroj: YouTube.com/OfficialStrapo)

#Máme tu už úplný záver týždňa, nedľný večer… A tak si dnes opäť pripomenieme zaujímavú spoluprácu, o ktorej si ani ty možno dlhší čas nepočul. Prenesieme sa konkrétne celých 9 rokov do minulosti presnejšie, do obdobia, kedy Strapo spojil sily s Gabryellom z Nerieš a spoločne dali dokopy výbornú skladbu „ECHO“. Tento track je svojím obsahom nadčasový, a tak nejdeme ťa už zbytočne zdržovať, poďme si ho rovno spolu pripomenúť. 

Banger, ktorý odštartoval rok 2015

Táto skladba vyšla presne prvého januára 2015, pričom k dnešnému dňu si ju na YouTube vypočulo a s videoklipom pozrelo viac ako 2 milióny ľudí. Veľa? Málo? To necháme na teba, ale tak či onak, kombinácia Strapa a Gabryella je vyslovene luxusná. Ono je až desivé, že rok 2015 bol vlastne už tak dávno… Máme silný pocit, že väčšina z našich čitateľov sa zhrozí, keď zistí, že rok rok 2030 je veru masívne bližšie ako rok 2010. Uff, starneme všetci.

Treba si uvedomiť, že toto je obdobie, kedy Gabryella či Mateja Straku, a teda chalanov z Nerieš, veľa ľudí ešte až tak nepoznalo a ich hviezda ešte len mala vystreliť. Kvalita však samozrejme bola prítomná už vtedy, o tom niet pochýb. Ale vieme ako to chodí v nielen hudobnom priemysle. Keď nemáte hviezdny status, musíte niekoľkonásobne viac drieť na tom, aby vaše produkty ľudia videli a posielali si ich medzi sebou. Je to ale prirodzené, treba sa vypracovať smerom nahor. A predovšetkým v rape je hype neoddeliteľnou súčasťou.

Track, ktorý sa vryl pod kožu

Produkčne sa o skladbu postaral Infinit, pričom na tracku sa objavuje aj DJ Spinhandz, ktorý so Strapom predovšetkým v minulosti tvoril neoddeliteľnú dvojičku. Spinove skreče sú niečo, čo sa stalo jedným zo symbolov minulej etapy slovenského rapu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Eminem vstúpil do herného sveta Fortnite: O pár dní bude mať v ňom aj koncert

„ECHO“ je trackom, ktorý sa ti dostane pod kožu. A právom. Či už Strapo alebo Gabryell sa tu objavujú vo veľmi dobrom svetle a čo je dôležité, ako píšeme pravidelne, je to, že im to ladí. Nie každý feat je totiž niečím, o čom by sa malo hovoriť aj po rokoch. V tomto prípade to neplatí. Čo sa týka výpovednej hodnoty, tak o tú sa v tejto skladbe nemusíte báť, pretože je zaručená. V tomto sú obaja spomínaní raperi tým lepším, čo tunajší rap ponúka. O tom niet diskusie.

Táto skladba si určite zaslúži pozornosť aj takto po rokoch. Nie, že by v roku 2015 nebola docenená, ale povedzme to tak, že by bolo fér, keby sa dočkala väčšej popularity. Ako totiž spomíname, text tohto songu ide do hĺbky. Dobré je taktiež uvedomiť si, že ako Strapo, tak aj Gabryell, od tohto momentu pokračujú vo svojich kariérach veľmi správnym smerom a počujeme o nich viac a viac. Môžeme konštatovať aj to, že v súčasnosti patria k špičke slovenského rapu, pričom ale už naozaj pekných pár rokov čakáme na ďalšiu Strapovu štúdiovku, o ktorej sa hovorí už fakt dlho. A my už fakt veľmi chceme, aby to konečne zase raz poriadne štípalo!

A možno sa spolupráce týchto dvoch pánov dočkáme aj v budúcnosti. Fanúšikovia by sa tejto kombinácii rozhodne nebránili. A ako sa ukázalo, aj keď niektoré featy pôsobia priam nereálne, koniec koncov, možné je všetko. Ešte k tomu v tejto dobe, kedy človek niekedy ani nevie, čo môže čakať.

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame