THROWBACK Keď Karlo v roku 2021 vydal výborné EP, ktoré stojí za pripomenutie!

Karlo

Keď Karlo vydal EP Sabotage (Zdroj: YouTube.com/Milion Plus)

#Na začiatku roku 2021 sa na slovenskej rapovej scéne zrodil krátky projekt, ktorý sa však oplatí pripomenúť si. Máme tu totiž nikdy nekončiacu sa rubriku THROWBACK, kde si radi spomíname na tracky a projekty, ktoré za to stoja. Aktuálne bude konkrétne reč o Karlovi, členovi labelu Milion Plus, čítaj ďalej!

Projekt s jediným negatívom

Ako určite aj ty sám vieš, Karlo si momentálne odpykáva svoj trest. Aj počas toho má však možnosť tvoriť muziku, čo sme aj celkom nedávno mali možnosť počuť na jeho EP s názvom TURNDOWNTHEHEAT, ktoré vlastne vyšlo spoza mreží. Muziku od Karla si ideme už roky, pričom práve pri počúvaní nových vecí sme sa rozhodli zaspomínať si na tie spred pár rokov.

V hlavnej úlohe tu dnes konkrétne máme Karlove EP menom Sabotage. Možno práve to, koľko trackov naň Karlo vtedy umiestnil, je asi jediným reálnym negatívom, ktoré na tomto EP môžeme nájsť. Jednoducho vzhľadom na to, že Karlo robí naozaj zaujímavú hudbu, má dobré texty a kvalitne znie, nehádali by sme sa, ani keby vtedy publikoval EP s viacerými trackmi. Ale to je skôr len taká príjemná výčitka. Keby nešlo o kvalitu, nechceli by sme ani viac trackov.

Jediný videoklip?

V rámci videoklipov k tomuto projektu tu máme v podstatne najmä jednu skladbu z tohto EP, konkrétne track „Drž pi.u“. Ten má k dnešnému dňu vyše 500 tisíc views, pričom Karlo je na tejto veci rapovo sám, ale o skladbu sa produkčne postaral Smart z DMS. Musíme povedať, že témy a ich spracovanie Karlo navodil naozaj zaujímavo, pričom niekoho možno prekvapilo, že na troch skladbách sa produkčne podieľal práve on. Kto ho však sleduje vie, že okrem písania trackov sa venuje aj tomuto hudobnému odvetviu. A treba povedať, by sa v ňom určite nestratil.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
THROWBACK Keď SpecialBeatz vydal masívny banger so Separom a Kalim

Na EP sa nachádzajú tracky „Stále rovnako“ a „Mango Cream“, kde Karlo rapuje a je aj producentom, potom spomínaná skladba „Drž pi.u“ a dva tracky, kde sa objavujú hostia. Treba dodať, že Karlo si zvolil naozaj silné mená československého rapu. Na tracku „Tvoj gang neni gang“, ktorý Karlo produkoval, sa objavil Separ a ich súhra je naozaj výborná. Člen DMS sa objavuje v polohách, ktoré zaujmú jednoducho hneď. Ale to je už tak trochu klasika.

Silný záver

A na záver song „Jesse Custer“, kde Karla dopĺňa Viktor Sheen a aj týmto dvom to spolu vyslovene ide. Ako píšeme už v samotnom úvode, jediným negatívom tohto EP je, že nemá viac skladieb. Karlo ako člen Milion Plus potvrdil, že toto zoskupenie ide správnym smerom a slová, ktoré vystihujú v posledných rokov M+ najlepšie sú kvalita a progres. Karlo sa taktiež posúva, okrem rapu rozširuje obzory aj v produkcii a my sa nemôžeme dočkať, čo ďalšie od neho budeme počuť!

Sleduj nás aj na Instagrame

Odporúčame