Samey: Separ nebol jediný, ktorý mal voči nám výhrady

Samey už dávno nie je neskúsený mladík, ktorý chce preraziť v slovenskom rape. Dnes je tento interpret rešpektovaný, viackrát preukázal svoju veľkú kvalitu a treba zároveň napísať, že jeho texty majú veľa skrytých významov a nespochybniteľnú výpovednú hodnotu. 

Samey hovorí o výhradách

Keď Haha Crew, a teda, Dalyb, Samey a Zayo začali tvoriť, boli častým terčom urážok. Nielen od náročných rapových fanúšikov, ale aj od interpretov, ktorí boli zástancami takzvaného old school rapu, a teda starej rapovej školy.

⇒ Sameyov album s podpisom si vieš KÚPIŤ TU

Získať si rešpekt bola ťažká úloha, ale môžeme konštatovať, že chalanom z Haha Crew sa to podarilo. Jasné, niektorí ľudia si ich nepustia, pretože sú to oni, ale tak to má zrejme každý interpret, ktorý niečo tvorí. Všetci si našli svoju cestu a ukázali, že môžu platní aj na nabitom poli, akým slovenský rap rozhodne je.

Samey sa najnovšie predstavil v čerstvom rozhovore pre rádio Evropa 2. Rozhovoril sa o úrovni školstva, neprajníkoch, kritike, videoklipoch v zahraničí, o smrti, ale aj o tom, kedy Samey príde domov (kto vie, ten vie). Tu si ho môžete pozrieť:

Ako to už býva zvykom, nebudeme vám písať o celom znení rozhovoru. Taký krok by nebol úctivý k naším kolegom, ktorí tento obsah pripravili. Samey však rozhovoril naozaj pútovo. Vrátil sa aj k vyššie spomínaným začiatkom. Neobišiel ani fakt, že keď Haha Crew začínala, mal voči nej výhrady aj Separ. Samey ale jedným dychom dodal, že ľudia sa menia. S týmto tvrdením môžeme súhlasiť všetci.

Myslíme si, že ak dáte šancu tomuto interview, tak sa dozviete mnoho zaujímavých informácií. Okrem toho, zo Sameya prúdi veľký pokoj. Alebo nie? Ak ste ho sledovali v začiatkoch a porovnáte to s tým, ako vystupuje dnes, je zaujímavé si všimnúť, ako dospel po všetkých stránkach a aj v spomínanom vystupovaní. A ak vás zaujíma, ako vznikali jeho albumy, tak máte o dôvod viac si tento rozhovor pustiť.

Prečítajte si taktiež: Refew v novom tracku odhaľuje potetovanú hlavu

Photo credits: Koláž Rap G, Separ IG, Samey IG

Odporúčame