Thanos im nesiaha ani po členky: Toto je 5 najmocnejších záporákov Marvel univerza

Disney/Marvel

#Fanúšikovia MCU (Marvel Cinematic Universe) by po udalostiach v Avengers: Infinity War asi okamžite odpovedali, že najmocnejšou postavou vo filmoch je momentálne záporák Thanos. Čiastočne majú pravdu, no uveďme si veci na pravú mieru. Thanos je skutočne najmocnejším záporným hrdinom, ktorý sa doposiaľ objavil vo filmoch, no omnoho mocnejšou postavou je Adam Warlock. Poviete si, že ste ho na plátne nevideli? Omyl. V potitulkovej scéne Guardians of the Galaxy vol. 2 môžete vidieť kapsulu, v ktorej podľa slov „stvorili niečo dokonalé.

Ide práve o túto mystickú postavu, ktorá dokonca v komiksovom pokračovaní pôvodných udalostí z Infinity War (pod názvom Infinity Gaunlet) zobrala Thanosovi rukavicu a takpovediac všetkých zachránila. Je však veľmi nepravdepodobné, že by sme tento príbeh videli v budúcoročnom pokračovaní Avengerov, keďže nosnou postavou príbehu bude Captain Marvel (snímka bude v kinách premiérovať 6. marca budúceho roku). O tom si ale povieme niekedy nabudúce.

Dnes sme si pre teba pripravili zoznam piatich najmocnejších záporákov, aké kedy Marvel predstavil vo svojich komiksoch. Pre lepšiu predstavivosť, Thanosa by si v tomto zozname mohol zaradiť na šiestu priečku.

5. Mangog

Odkedy sa Mangog objavil na stránkach komiksov, predstavoval pre celý Asgard niekoľkokrát serióznu a krvavú hrozbu, akej dovtedy bohovia na čele s Thorom a Odinom nikdy nemuseli vzdorovať. Tento záporák je totiž stelesnením nenávisti voči Odinovi a jeho meču, pod ktorým umrelo v boji nespočetné množstvo bytostí. Mangog sa spolieha hlavne na svoju fyzickú silu, v sebe má totiž moc „miliárd miliárd“ tvorov, ktorá ďaleko prevyšuje silu Thora a všetkých Asgarďanov dokopy.

Pri jednom útoku sa mu podarilo zničiť dúhový most Bifrost, porazil všetkých bohov a jedným úderom rozmetal celú armádu, ktorá strážila Asgard. Nepomohlo dokonca ani to, že Odin oživil všetky bytosti, ktoré zabil. Vtedy Mangog čerpal silu z nenávisti celého vesmíru. Tohto chlapíka jednoducho nechcete nahnevať.

4. Surtur

Surtur nie je filmovým fanúšikom až taký neznámy, ako napríklad ostatní členovia tohto zoznamu. Vidieť ste ho totiž mohli minulý rok v snímke Thor: Ragnarok. Ide o obrovského démonického tvora, ktorý je dokonca starší než samotný Odin. Postava je prebraná z pôvodnej severskej mytológie, v ktorej Ragnarok predstavuje koniec bohov a Asgardu.

Toho sme sa dočkali aj v treťom Thorovi (nemôžete predsa brať za spoiler informáciu z rok starého filmu), kde Surtur urobil presne to, čo aj v mytológii a komiksoch. Svojim mečom zdevastoval Asgard a vymazal tak z povrchu Thorov či Lokiho domov. Toto nebola však jediná skaza, ktorú do komiksov priniesol. V inom príbehu napríklad zničil celú galaxiu len preto, aby si mohol vytvoriť svoj slávny meč.

3. Zom

Postava rozhodne nepatrí medzi tak populárne, akými bol napríklad Dormammu, ktorého ste mohli vidieť v Doctorovi Strangeovi, no rozhodne si zaslúži titul najmocnejšej mystickej entity v Marvel univerze. Okolo jeho postavy je pomerne veľké rúško tajomstva. Nepoznáme totiž jeho zrod ani spôsob, akým sa dostal ku svojim schopnostiam. Prebýval mimo času a priestoru a na scénu sa dostal až potom, čo ho Doctor Strange prepustil, aby mu pomohol v boji proti inému nepriateľovi.

Zatiaľ čo plný rozsah jeho schopností nie je známy, jeho deštruktívna sila predstavuje hrozbu pre celý vesmír. Pre predstavu, keď sa raz podarilo Strangeovi ukrojiť si zo Zomových schopností kúsok pre seba, bez problémov sa mu podarilo poraziť Hulka. A to už je niečo.

 2. Tyrant

Tyrant bol pôvodne vnímajúcim strojom, ktorý vytvoril Galactus len chvíľu po samotnom vzniku vesmíru. Zatiaľ čo Galactus ničil svety iba preto, aby mohol čerpať energiu na to, aby prežil, z Tyranta sa postupne stával nemilosrdný dobyvateľ s obrovskou chuťou po moci.

Aj po tom, čo mu mocný Galactus zobral časť z jeho sily, Tyrant nemal problém postaviť sa takým hrdinom, akými boli Captain Marvel, Beta Ray Bill, Gladiator či Terrax, pričom všetkých zmietol iba jedným mávnutím ruky. V konečnom dôsledku bol porazený zbraňou Ultimate Nullifier, mocným nástrojom, ktorý by sme mohli prirovnať k rukavici s kameňmi nekonečna.

1. Galactus

Najobávanejšia postava celého univerza sa na stránkach komiksov objavila už v roku 1966. Vo svete Taa bol humanoidným objaviteľom, no po tom, ako bol svet zničený a Veľký tresk vytvoril nový, stal sa z neho desivý Galactus. Počas miliónov rokov postupne narastal jeho hlad, ktorý je jeho najväčšou slabosťou. Pre doplnenie energie požíva celé svety.

Vytvoril množstvo bytostí, medzi nimi aj známeho Silver Surfera, ktorý mu mal pomáhať s objavovaním nových svetov a potenciálnych „jedál“ pre doplnenie svojej sily. Aj keď je hladný, stále má dostatok energie na pohyb s celými planétami. Rozhodne najmocnejšia bytosť v celom svete od Marvelu, proti ktorej by súčasní hrdinovia z MCU nemali absolútne žiadnu šancu.

Zdroj: cbr.com
Odporúčame