TEST sprchových gélov s mandľovou vôňou: Ktorý výrobok nás vôbec neohúril?

Sprchové gély mandľa

Test sprchových gélov s mandľami (Zdroj: Hashtag.sk/M)

#Neoddeliteľnou súčasťou starostlivosti o vlastné telo – aspoň si myslíme – je sprcha. A k nej logicky patria aj sprchové gély. V najnovšom teste sme sa zamerali na výrobky, ktoré obsahujú mandle, či už v zložení alebo v samotnej aróme. 

Na test sme si vybrali päť produktov značiek, ktoré sú bežne dostupné. Produkty sme testovali v šiestich kategóriách. Jednou z nich bola aj penivosť – tu hneď na úvod musíme poznamenať, že nedostatočná penivosť nemusí znamenať, že ide o zlý produkt. Mnohé kvalitné výrobky, či už sprchové gély alebo šampóny, dokonca nepenia takmer vôbec. My sme sa aj tento atribút usilovali hodnotiť v rámci komplexného pohľadu na produkt.

Alverde

  • Priemerná cena: 1,95 eur
  • Množstvo: 200 ml

Alverde patrí pod sieť dm-drogerie a o svojich produktoch tvrdí, že sú udržateľné a obsahujú prírodné produkty. Gél, ktorý sme si vybrali, je kombináciou prírodného extraktu z ovsa a mandľového oleja. Aký teda je?

V úvode nám nedá nezhodnotiť samotný obal. Ani nie samotný vzhľad, ale skôr praktickú stránku. Na to, aby sprchový gél stál, je potrebné ho postaviť na vrchnák. Pri sprchovaní to však znamená, že ho musíte neustále odkrútiť, aby ste ho otvorili, po očiste znova zatvoriť. Oveľa lepšie, resp. praktickejšie sú obaly s pumpičkou alebo s klasickým sklápacím vrchnákom.

(Zdroj: Hashtag.sk/M)

Krém je slabožltej farby a o niečo hustejší ako konkurenčné produkty. Pení priemerne, na druhej strane sa ľahko zmýva z pokožky. Oceňujeme, že na pokožke nezanecháva neviditeľný film. Tiež sme po ňom nemali pocit vysušenej pokožky. Uvítali by sme však intenzívnejšiu vôňu. Z pokožky nie je sprchový gél po umytí cítiť a rozhodne by sme neidentifikovali ani mandľovú vôňu.

Obal: ⚫⚫⚫⚪⚪
Vôňa: ⚫⚫⚫⚪⚪
Penivosť: ⚫⚫⚫⚪⚪
Zmytie: ⚫⚫⚫⚫⚫
Pocit čistoty: ⚫⚫⚫⚪⚪
Cena vs. kvalita: ⚫⚫⚫⚪⚪

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
TEST ryžových chlebíkov v čokoláde: Poleva nás nemilo prekvapila, samý tuk a cukor!

Kneipp

  • Priemerná cena: 3,95 eur
  • Množstvo: 200 ml

Druhým testovaným produktom bol ten od značky Kneipp. Nemohli sme si nevšimnúť oveľa vyššiu cenu. Podobne ako v predchádzajúcom prípade, aj tu by sme vytkli menej praktický obal.

(Zdroj: Hashtag.sk/M)

Samotný sprchový gél má pomerne hustú konzistenciu. Farba sprchového gélu je veľmi pekná, bielo-perleťová. Dobre sa rozotiera po pokožke a pení presne toľko, koľko treba. Tu nemáme čo vytknúť.

Vo vôni však prevláda skôr kvetinový podtón ako ten mandľový, čo je škoda. Samotná aróma je výrazná, priznáme sa, že na nás až príliš. Na druhej strane, evokuje to pocit poriadnej čistoty. Subjektívne sme teda vôňu ohodnotili štyrmi bodmi z piatich. Niekoho ku kúpe môže presvedčiť aj to, že produkt je bez farbív, bez konzervantov a bez parabénov.

Obal: ⚫⚫⚫⚪⚪
Vôňa: ⚫⚫⚫⚫⚪
Penivosť: ⚫⚫⚫⚫⚫
Zmytie: ⚫⚫⚫⚫⚫
Pocit čistoty: ⚫⚫⚫⚫⚪
Cena vs. kvalita: ⚫⚫⚫⚪⚪

Balea

  • Priemerná cena: 1,45 eur
  • Množstvo: 250 ml

Nie je žiadnym tajomstvom, že produkty značky Balea patria medzi tie najlacnejšie. To by im však rozhodne nemalo uberať na kvalite. V tomto teste sme mali sprchový gél natural beauty s bio mandľovým olejom a čerešňovým extraktom.

Samotný sprchový gél môžeme zhodnotiť nasledovne: Farba gélu bola priesvitná a mimoriadne tekutá. Koniec koncov, vidno to aj na samotnej fotografii. Pri sprchovaní sme mali pocit, že sme ho kvôli tomu museli minúť viac ako iné produkty. Produkt takisto málo penil.

(Zdroj: Hashtag.sk/M)

Samotnú vôňu sme cítili skôr z obalu, hoci o mandli nemôže byť ani reč. Po osprchovaní gél z pokožky nebolo takmer vôbec cítiť. Spomenuté vlastnosti nás skôr priklonili k názoru, že nejde o príliš vydarený produkt. Čo však hodnotíme pozitívne, je vzhľad aj praktickosť obalu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
TEST perníkov v čokoláde so slivkovou náplňou: Uf, tento si už viac nekúpime

Obal: ⚫⚫⚫⚫⚫
Vôňa: ⚫⚫⚪⚪⚪
Penivosť: ⚫⚫⚪⚪⚪
Zmytie: ⚫⚫⚫⚫⚫
Pocit čistoty: ⚫⚫⚪⚪⚪
Cena vs. kvalita: ⚫⚫⚪⚪⚪

Lactovit

  • Priemerná cena: 2,95 eur
  • Množstvo: 500 ml

Predposledným testovaným produktom je značka Lactovit. Zaujímavé je, že v minulom teste nám vyšla ako víťazná. Sprchovací gél Lactovit Lactooil je určený na intenzívnu starostlivosť o pokožku. Podľa popisu ho majú oceniť aj ľudia, ktorých trápi suchá pokožka. Produkt obsahuje mandľový olej a tiež je obohatený o mliečnu zložku Protein Calcium.

(Zdroj: Hashtag.sk/M)

Obal je praktický. Čo by sme však vyzdvihli, je pomerne veľmi priaznivá cena vzhľadom na 500-mililitrový produkt. Predošlé výrobky mali polovičný obsah. Dostala nás aj samotná vôňa. Bola príjemne mandľová, presne tak, ako sme si predstavovalo. Penivosť aj pocit čistoty sme ohodnotili plným počtom bodov.

Obal: ⚫⚫⚫⚫⚫
Vôňa: ⚫⚫⚫⚫⚫
Penivosť: ⚫⚫⚫⚫⚫
Zmytie: ⚫⚫⚫⚫⚫
Pocit čistoty: ⚫⚫⚫⚫⚫
Cena vs. kvalita: ⚫⚫⚫⚫⚫

Palmolive

  • Priemerná cena: 5,80 eur
  • Množstvo: 750 ml

Ak existuje nejaká značka, ktorá patrí k najznámejším medzi sprchovými gélmi, je to určite aj Palmolive. Sprchový gél by mal mať hydratačný, vyživujúci a zjemňujúci účinok.

(Zdroj: Hashtag.sk/M)

Prvé, čo si všimneme, je určite jeho množstvo. Ide naozaj o veľké balenie. Ešte viac však zaujme svojím dávkovaním. Zrejme je to otázka preferencií. Nám sa takéto dávkovanie mimoriadne páči. Na druhej strane, ak ideme napríklad do fitness centra a chceme si so sebou zbaliť sprchový gél, v tomto prípade by to nešlo. Aj preto sme pri obale ubrali jeden bod, len kvôli tomu, že nie je úplne univerzálny.

Na druhej strane, nádherne vonia. Farba sprchového gélu je priesvitná a konzistencia je primeraná. Výborne pení a pocit čistoty je skvelý.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
TEST očných tieňov: Prírodná kozmetika prepadla, najlepšia značka bola najlacnejšia!

Obal: ⚫⚫⚫⚫⚪
Vôňa: ⚫⚫⚫⚫⚫
Penivosť: ⚫⚫⚫⚫⚫
Zmytie: ⚫⚫⚫⚫⚫
Pocit čistoty: ⚫⚫⚫⚫⚫
Cena vs. kvalita: ⚫⚫⚫⚫⚫

Výsledok nášho testovania

Najviac bodov stratil výrobok značky Balea. V tomto prípade sa ukázalo, že lacný produkt, žiaľ, aj najhoršie obstál. Naopak, víťazom je značka Lactovit. Za nenápadným obalom, ktorý na seba nepúta pozornosť a pravdepodobne by sme si ho intuitívne v obchode nevybrali, sa skrýva príjemný sprchový gél.

Produkt nás presvedčil v každej kategórii. Veľmi dobre však obstála aj značka Palmolive. Tá stratila iba jeden bod, a to kvôli tomu, že nie všetkým môže prísť pumpovací spôsob gélu praktický. Rozhodnete sa nabudúce pri kúpe aj na základe nášho testu?

(Zdroj: Hashtag.sk/M)

 

Sleduj nás aj na sociálnych sieťach

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame