TEST kozmetických tampónov: Dvaja víťazi a jedno sklamanie u všetkých produktov

Odličovacie tampóny

Testovali sme odličovacie tampóny (Zdroj: Hashtag.sk/M)

#Kozmetické odličovacie tampóny používa azda každá žena. Pre niekoho je súčasťou odličovacej rutiny, alebo slúži na odstraňovanie laku na nechty. Aj to nás motivovalo k tomu, aby sme v našej pravidelnej rubrike otestovali niekoľko značiek. Ktorá obstála najlepšie?

ebelin

  • Orientačná cena: 1,05 eur

Kozmetické tampóny ebelin sú k dispozícii v sieti dm-drogérie. V balíku sa nachádza až 140 kusov. Obal je klasický, plastový, ktorý sa dá na vrchu stiahnuť. Po otvorení sa nám však takmer okamžite roztrhol. Mohla to byť len náhoda. Alebo aj nie, ktovie. Pri hodnotení kvôli tomu uberáme jeden bod.

(Zdroj: Hashtag.sk/M)

Samotné tampóny sú vyrobené až zo 100 % bavlny, čo hodnotíme mimoriadne pozitívne. Tampón je na dotyk príjemný. Z jednej strany je hladký, z druhej vrúbkovaný. Pri používaní tu nevidíme výraznú odlišnosť od iných tampónov. Z nášho pohľadu je tento produkt skôr klasika.

Obal: ⚫⚫⚫⚫⚪
Hrúbka: ⚫⚫⚫⚫⚫
Zloženie: ⚫⚫⚫⚫⚫
Množstvo v balení: ⚫⚫⚫⚫⚫
Priepustnosť odličovacieho / čistiaceho prípravku: ⚫⚫⚫⚫⚪
Cena vs. kvalita: ⚫⚫⚫⚫⚪

Bel cosmetics

  • Orientačná cena: 1,55 eur

O pár centov drahší ako predchádzajúci produkt je ten od značky Bel cosmetics. Za zmienku však rozhodne stojí aj to, že v balíčku nájdeš 84 kúskov.

(Zdroj: Hashtag.sk/M)

Produkt má rozhodne iné zloženie. Tampóny sú vyrobené iba zo 60 % bavlny, zvyšok tvorí polyester a polyesterové mikrovlákno. Na druhej strane, v porovnaní s predchádzajúcimi tampónom je tento oveľa mäkší. Napodiv to však nie je výhoda.

Odličovacia voda akoby tampónom iba prešla a materiál ňou poriadne nenasiakol. Pri odličovaní tváre je kvôli tampónu pleť zmáčaná. Obal je taký ako v predchádzajúcom prípade. Vyrobený z plastu a dá sa na konci prakticky zatiahnuť.

Obal: ⚫⚫⚫⚫⚫
Hrúbka: ⚫⚫⚫⚫⚪
Zloženie: ⚫⚫⚫⚪⚪
Množstvo v balení: ⚫⚫⚫⚪⚪
Priepustnosť odličovacieho / čistiaceho prípravku: ⚫⚫⚫⚫⚪
Cena vs. kvalita: ⚫⚫⚫⚪⚪

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
TEST tresky v majonéze: Vyskúšali sme aj popularizovanú fit novinku, ako nás oslovila?

today

  • Orientačná cena: 1,49 eur

Tretím testovaným produktom je ten od značky today. Priznáme sa, že s touto značkou nemáme žiadnu skúsenosť a doposiaľ sme ju ani nepoznali či nezaregistrovali. Obal je rovnaký ako v predchádzajúcich prípadoch, absolútny priemer.

(Zdroj: Hashtag.sk/M)

Čo nás však zaujalo, je najmenší počet jednotlivých tampónikov v balení. Je ich tu iba 70. Materiál sa nám zdá byť tvrdší, aj keď hrúbka je pravdepodobne rovnaký ako u predchádzajúcich. Až príliš však tampóny zadržiavajú odličovaciu vodu, kvôli čomu máme pocit, akoby sme si pleť šúchali len nasucho. Materiál zhodnotiť nevieme, keďže obal je v nemčine. Nalepená časť so slovenským textom túto informáciu bohužiaľ neobsahuje.

Obal: ⚫⚫⚫⚫⚫
Hrúbka: ⚫⚫⚫⚫⚪
Zloženie: ⚪⚪⚪⚪⚪
Množstvo v balení: ⚫⚫⚪⚪⚪
Priepustnosť odličovacieho / čistiaceho prípravku: ⚫⚫⚪⚪⚪
Cena vs. kvalita: ⚫⚪⚪⚪⚪

masmi

  • Orientačná cena: 1,99 eur

Najdrahšou značkou je masmi. Natrafili sme na ňu v potravinách Yeme. Hneď sme ju však kúpili, pretože sme boli zvedaví, či bude stáť za tú cenu?

(Zdroj: Hashtag.sk/M)

Obal asi netreba špeciálne hodnotiť. Je rovnaký ako v predošlých prípadoch. Nie je to zlé, avšak prijali by sme menej textu na obale. Ten je najmä v nemeckom jazyku, avšak produkt obsahuje aj nalepenú časť s čitateľným slovenským textom. Vďaka nej sa dozvedáme, že tampóniky sú vyrobené z organickej bavlny, bez herbicídov a pesticídov. Oukej, toto znie dobre.

Tiež zisťujeme, že sú hypoalergénne, vďaka čomu hrozí nižšie riziko podráždenia pleti. Tampóny neobsahujú chlór, dioxín ani parfémy.

Produkt obsahuje 80 kúskov. Nevieme sa však zbaviť pocitu, že ide o dva tampóny zlepené dokopy. Nie je to prekážka, skôr zaujímavá skúsenosť. Po krajoch sú však tampóny pekne uzatvorené a zošité. Odličovací prípravok sa vpíja presne v takom množstve, aké je potrebné na pohodlné a precízne odlíčenie. Aj napriek používaniu drží tampónik stále svoj tvar. Na pleti je mimoriadne príjemný.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
TEST gumových medvedíkov: Želé s príchuťou umeliny nás neohúrilo

Obal: ⚫⚫⚫⚫⚫
Hrúbka: ⚫⚫⚫⚫⚫
Zloženie: ⚫⚫⚫⚫⚫
Množstvo v balení: ⚫⚫⚫⚪⚪
Priepustnosť odličovacieho / čistiaceho prípravku: ⚫⚫⚫⚫⚫
Cena vs. kvalita: ⚫⚫⚫⚫⚪

bevola

  • Orientačná cena: 1,19 eur

Posledným testovaným produktom je značka bevola. Našli sme ju v Kauflande. Produkt zaujme nielen cenou, ale aj množstvom. V balíku je až 140 kúskov odličovacích tampónov, čo je spolu so značkou ebelin najviac.

(Zdroj: Hashtag.sk/M)

Tampónik sa zdá byť trochu tenší. Na odlíčenie sme potrebovali viac kúskov ako v predchádzajúcich prípadoch. Ocenili by sme tiež, ak priepustnosť čistiaceho prípravku bola v materiáli menšia. Teší nás však, že je produkt vyrobený zo 100 % bavlny. Z jednej strany je tampón vrúbkovaný a z druhej hladký.

Obal: ⚫⚫⚫⚫⚫
Hrúbka: ⚫⚫⚫⚫⚪
Zloženie: ⚫⚫⚫⚫⚫
Množstvo v balení: ⚫⚫⚫⚫⚫
Priepustnosť odličovacieho / čistiaceho prípravku: ⚫⚫⚫⚪⚪
Cena vs. kvalita: ⚫⚫⚫⚫⚪

Záver

Na trhu existuje naozaj veľké množstvo rôznych značiek, ktoré vyrábajú kozmetické odličovacie tampóny. My sme si náhodným spôsobom vybrali päť značiek, ktoré boli bežne dostupné v predajniach. Výsledky prekvapili.

Nie je tampón ako tampón. Na pomyselnej prvej priečke sa umiestnili až dva produkty – ebelin a masmi. Každý produkt je však úplne iný. Povedali by sme, že ebelin predstavuje budgetovo veľmi prijateľnú možnosť. Zaujal nás pomer ceny a kvality a samotné množstvo. Naopak, masmi bol najdrahší produkt, ale z hľadiska kvality prevýšil ostatné. Je tak iba na vás, čo uprednostníte.

(Zdroj: Hashtag.sk/M)

Na konci testu sa však pýtame, prečo doteraz výrobcovia nevymysleli ekologickejšiu alternatívu obalov. Naozaj je nutné používať plasty?

Sleduj nás aj na sociálnych sieťach

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame