TEST Najlepšie sprchové gély: Spomedzi známych značiek obstála najlepšie tá úplne nenápadná!

Sprchové gély

Jeden sprchový gél bodoval na plnej čiare (Zdroj: Hashtag.sk)

#Preferuješ rannú alebo večernú sprchu? Nech je už tvoja odpoveď akákoľvek, sme presvedčení, že pri tom využívaš sprchový gél. To nás viedlo k tomu, aby sme si posvietili na tieto produkty aj v našom teste.

Na trhu je obrovské množstvo sprchových gélov a výber ti dá zabrať. Pre náš test sme sa rozhodli nájsť päť produktov, ktoré spájali dva podstatné fakty. Tým prvým je dostupnosť. Produkt by mal byť bežnej značky, dostupný širokej verejnosti v drogistickej sieti. Následne sme sa zamerali na to, aby išlo o základnú vôňu. Kto sa stane pomyselným víťazom?

NIVEA Creme Soft

  • Orientačná cena: 2,95 €
  • Množstvo: 250 ml

Nivea je stálicou medzi kozmetickými značkami. Za ten čas si vybudovala silné meno. Boli sme zvedaví, aký bude jej neutrálny sprchový gél?

Prvé, čo si môžeš všimnúť, je obal. Ten je tradičného oválneho tvaru, bielej farby s modrým vrchnákom. Po vizuálnej stránke neurazí, ale ani neohúri. Myslíme si, že obal má zrejme vyjadrovať neutrálnosť sprchového gélu. Oceňujeme však, že je z 97 % vyrobený z recyklovaných materiálov. Výrobca tiež na obale uvádza, že ide o 100 % klimaticky neutrálny produkt. Zaujalo nás, že má napísaný aj dátum spotreby. To sa pri „sprcháčoch“ iba málokedy vidí.

Konzistencia je úplne normálna, sprchový gél nie je ani riedky ani príliš hustý. Jeho penivosť je primeraná a dostačujúca. Prvotná vôňa je zároveň veľmi príjemná, jemná. Po umytí sa však nezadržala na pokožke a sprchový gél nebolo takmer vôbec cítiť.  Možno aj to spôsobilo, že subjektívny pocit čistoty nebol vo výsledku stopercentný. Sprchový gél Nivea sa však veľmi dobre zmýval z pokožky.

Obal: ⚫⚫⚫⚫⚪
Vôňa: ⚫⚫⚫⚪⚪
Penivosť: ⚫⚫⚫⚪⚪
Zmytie: ⚫⚫⚫⚫⚫
Pocit čistoty: ⚫⚫⚫⚪⚪
Cena vs. kvalita: ⚫⚫⚫⚫⚪

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
TEST Nude laky na nechty do 4 eur: Koľko vlastne vydržia a ktorý telový odtieň pôsobil ako úplne obyčajný priesvitný?
(Zdroj: Hashtag.sk)

Dove

  • Orientačná cena: 3,95 €
  • Množstvo: 500 ml

Už v úvode je potrebné napísať, že ide o naozaj veľké balenie, ktoré má až 500 ml. Na vzhľad produktu a potlač obalu sme si za tie roky azda všetci zvykli. Napriek tomu veľmi oceňujeme informáciu, že je obal recyklovateľný. Myslíme si, že dnes by to malo byť už samozrejmosťou. Vďaka obalu sa tiež dozvedáme, že produkt nebol testovaný na zvieratách.

Samotná vôňa je síce príjemná, avšak nevieme sa ubrániť tomu, že je určená pre staršie ročníky. Konzistencia je až netradične hustá. Stačí aj málo sprchového gélu na to, aby ste si umyli veľkú časť tela. Napriek tomu, že je gél naozaj hustý, sa rozotiera dobre. Trochu pripomína telový krém než sprchovací prípravok.

Nepení síce, avšak vzhľadom na konzistenciu to ani neočakávame a nehodnotíme to ako mínus. Horšie je to s jeho opláchnutím. Po zmytí máme pocit, že sprchový gél vytvoril na pokožke akýsi filter. Subjektívne dochádza k pocitu vysušenia pokožky.

Obal: ⚫⚫⚫⚫⚪
Vôňa: ⚫⚫⚫⚪⚪
Penivosť: ⚫⚫⚫⚪⚪
Zmytie: ⚫⚫⚫⚪⚪
Pocit čistoty: ⚫⚫⚫⚪⚪
Cena vs. kvalita: ⚫⚫⚫⚫⚪

(Zdroj: Hashtag.sk)

Lactovit

  • Orientačná cena: 3,15 €
  • Množstvo: 500 ml

Pri obale a jeho vizuálnej stránke nenastáva žiadne prekvapenie. Aj v tomto prípade stavil výrobca na bielo-modrú kombináciu. Čo nás hneď upútalo, bolo veľké balenie. Na jednej strane je to skvelé, avšak pre niekoho to môže byť aj nepraktické – náročnejšie na prepravu napríklad do posilňovne a podobne.

Vôňa je výraznejšia ako pri ostatných produktoch. Opísali by sme ju ako veľmi príjemnú a jemnú. Skvelé je, že vôňu je cítiť aj na pokožke po umytí. Zrejme aj to spôsobuje, že pocit čistoty je fantastický.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
TEST masiek na tvár: Táto značka prevalcovala ostatné na plnej čiare, pleť po nej žiarila!

Konzistencia sprchového gélu je super, aj keď je skôr redší. Sprchový gél primerane pení a ľahko sa zmýva. Pomer cena verzus kvalita hodnotíme plným počtom bodov, a to vzhľadom k veľkému baleniu za dobrú cenu.

Obal: ⚫⚫⚫⚫⚪
Vôňa: ⚫⚫⚫⚫⚫
Penivosť: ⚫⚫⚫⚫⚫
Zmytie: ⚫⚫⚫⚫⚫
Pocit čistoty: ⚫⚫⚫⚫⚫⚫
Cena vs. kvalita: ⚫⚫⚫⚫⚫

(Zdroj: Hashtag.sk)

Balea

  • Orientačná cena: 1,65 €
  • Množstvo: 300 ml

Vynechať sme nemohli ani značku Balea, ktorá presviedča ku kúpe už len vďaka cene. Aj v tomto prípade ide o najlacnejšie testovaný produkt. Poďme na to ale postupne.

Obal sa takmer nijako nelíši od konkurenčných. Bielo-modrá farebná kombinácia sa zdá byť stávkou na istotu. Vďaka obalu však vieme, že tento sprchovací gél je neutrálny k pokožke a je vhodný aj pre tých ľudí, ktorí ju majú citlivú. Hodnota pH 5,5 navyše zodpovedá prirodzenej hodnote pH ochranného kyslého plášťa zdravej pokožky.

Azda najväčšie prekvapenie nastalo, keď sme si dali sprchový gél na ruku. Namiesto očakávanej bielej a priemerne ťažšej konzistencie, bol gél úplne priesvitný. Problém sme mali neskôr aj s jeho zachytením na fotografiu.

Konzistencia bola jemná a dosť tekutá. Nevadilo nám to. Po nanesení na pokožku začal gél príjemne peniť. Zmývanie z tela išlo jednoducho. Vôňu ťažko hodnotiť, pretože sprchový gél nevoňal nijako. Ani dobre, ani zle, skrátka nijako. Napriek tomu všetkému musíme tiež vyzdvihnúť cenu, ktorá je absolútne bezkonkurenčná.

Obal: ⚫⚫⚫⚫⚪
Vôňa: ⚫⚫⚫⚪⚪
Penivosť: ⚫⚫⚫⚫⚫
Zmytie: ⚫⚫⚫⚫⚫
Pocit čistoty: ⚫⚫⚪⚪⚪
Cena vs. kvalita: ⚫⚫⚫⚫⚫

(Zdroj: Hashtag.sk)

Palmolive

  • Orientačná cena: 3,25 €
  • Množstvo: 500 ml

Posledným testovaným produktom je sprchový gél od značky Palmolive. Taktiež ide o veľké balenie. Je zaujímavé, že tieto základné vône sa vyrábajú vo väčších baleniach než tie ostatné. Dochádza však k vizuálnej zmene. Namiesto bielo-modrej kombinácie stavil výrobca na bielo-zelenú. Je to iba drobnosť, ale aj vďaka tomu je produkt jednoduchšie rozlíšiteľný.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
TEST zdravých proteínových chlebíkov: Najdrahší mal najviac tuku a jeden chutil takmer ako bežné pečivo!

Oceňujeme, že ide o vegánsky produkt, ktorého obal je plne recyklovateľný. Konzistenciu by sme zhodnotili nasledovne. Sprchový gél je veľmi tekutý, kým sme si ho dali na telo, tak neraz skončil na zemi. Odfotiť ho čo i len na ruke nám dalo vážne zabrať.

Sprcháč penil primerane a ľahko sa oplachoval. Vôňa bola výraznejšia. Napriek tomu ju bolo po zmytí cítiť na pokožke, čo navodzovalo pocit čistoty. Ak by sme však vôňu mali porovnať s gélom Lactovit, táto sa nám zdala o máličko horšia. Samozrejme, priznávame, že je to vec vkusu.

Obal: ⚫⚫⚫⚫⚪
Vôňa: ⚫⚫⚫⚫⚪
Penivosť: ⚫⚫⚫⚫⚫
Zmytie: ⚫⚫⚫⚫⚫
Pocit čistoty: ⚫⚫⚫⚫⚫⚫
Cena vs. kvalita: ⚫⚫⚫⚫⚫

(Zdroj: Hashtag.sk)

Záver

Nájsť v obchode základný sprchový gél, ktorý by špecificky nevoňal, nám dalo zabrať viac, ako sme očakávali. V ponuke je oveľa viac produktov, ktoré sú napríklad s mandľovou či ovocnou vôňou.

Z testovaných produktov najlepšie obstál sprchový gél od značky Lactovit. Stratil iba jeden bod, a to v prípade obalu. Očakávali by sme totiž aj menšie balenie ako alternatívu, vizuálne odlíšenie alebo informáciu týkajúcu sa životného prostredia. Inak bodoval na plnej čiare a s pokojným svedomím vám produkt môžeme odporučiť ku kúpe.

(Zdroj: Hashtag.sk)

Ktorý z produktov najviac sedí tebe?

Sleduj náš TikTok

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame