TEST Ceruzky na pery: Jedna z nich vysušovala ústa – je vôbec vyššia cena zárukou kvality?

ceruzky na pery

Testovali sme za teba ceruzky na pery v odtieni nude (Zdroj: Hashtag.sk)

#Ceruzky na pery sa tešia mimoriadnej obľube. V mnohých prípadoch držia na perách oveľa viac ako samotné rúže a lesky. Navyše, vzhľadom k trendom, ktoré odkazujú na 90. roky, zažívajú ceruzky na pery veľký boom. Nosiť sa začínajú výraznejšie kontúry pier a bledšia výplň.

Pre náš test sme sa rozhodli zvoliť si päť produktov, ktoré mali približne rovnaké odtiene. Hodnotili sme nielen pomer ceny a kvality, ale tiež farebnú sýtosť či výdrž na perách.

NYX

  • Orientačná cena: 4.95 €
Najdrahšie testovaným produktom bol ten od značky NYX. Cena tejto ceruzky na pery niekoľkonásobne prevyšovala konkurenciu. Oplatí sa vložiť peniaze do tohto produktu?
Ceruzka na pery NYX (Zdroj: Hashtag.sk)
V rámci nášho testu sme použili odtieň 53-Brunch me, ktorý mal hnedý podtón. Korešpondoval so zobrazenou farbou na obale. Keď už sme pri obale – ten je navrhnutý v čiernej farbe, čo produkt výrazne odlišovalo od konkurencie. Ako jediný bol celý zabalený v plastovej fólii.
 
Na jednej strane sme si povedali, že je to zbytočný plastový odpad. Na druhej strane sme však usúdili, že z hľadiska hygieny to je skvelé, keďže neraz sme videli, ako si ženy v drogériách neraz skúšajú produkty, ktoré neboli určené na test.
 
Po otvorení môžeme zhodnotiť, že špička ceruzky je príjemne zaostrená a dobre sa s ňou manipuluje. Treba však prejsť viackrát po perách, aby kontúra nadobudla plnú farbu. Na perách sa správa ceruzka príjemne, nevysušuje ich, práve naopak. Výdrž bola výborná. Aj po niekoľkých hodinách, aplikovanom respirátore, jedle a pití nápojov držala. Približne po 6 hodinách už bolo na mieste ceruzku doplniť.
 
Sýtosť farby: ⚫⚫⚫⚫⚪
Spôsob krytia: ⚫⚫⚫⚫⚪
Výdrž na perách: ⚫⚫⚫⚫⚫
Odtláčanie sa: ⚫⚫⚫⚫⚫
Obal: ⚫⚫⚫⚫⚫
Cena vs. kvalita: ⚫⚫⚫⚫⚪
 
(Zdroj: Hashtag.sk)

ALVERDE

  • Orientačná cena: 1.95 €
👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Exkluzívny ROZHOVOR s režisérom trháku Strážcovia galaxie: James Gunn vydoloval z hercov emócie, psíka Cosma dabuje žena

Pre potreby nášho testu sme vybrali odtieň 16, ktorý nesie názov Pretty Mauve. Podľa obalu sa ceruzka nijako neodlišuje od konkurencie. Vyobrazuje odtieň ceruzky, má plastový vrchnák a na obale je názov značky spolu s odtieňom. Čo môžeme skonštatovať po otvorení?

Ceruzka nie je ostrá a nemá tvar klasickej ceruzky. Náplň je mäkká, napriek tomu sa s ňou veľmi dobre pracuje. Na dosiahnutie plnej farby je však potrebné prejsť po danom mieste niekoľkokrát. Po nanesení na celé pery môžeme s pokojným svedomím uviesť, že pocit nanesenej farby na pery je príjemný. Koža nie je suchá, práve naopak.

Navyše, farba je sýta a je to veľmi pekný hnedý nude odtieň bez ďalšieho podtónu. Na druhej strane, táto kontúrka vydržala o niečo menej na perách ako predchádzajúca testovaná ceruzka od značky NYX.

Sýtosť farby: ⚫⚫⚫⚪⚪
Spôsob krytia: ⚫⚫⚫⚫⚪
Výdrž na perách: ⚫⚫⚫⚪⚪
Odtláčanie sa: ⚫⚫⚫⚫⚪
Obal: ⚫⚫⚫⚫⚪
Cena vs. kvalita: ⚫⚫⚫⚫⚫

(Zdroj: Hashtag.sk)

S-HE

  • Orientačná cena: 1,95 €

Priznáme sa, že v minulosti sme s ceruzkami od S-HE nemali až také dobré skúsenosti. O to väčšie prekvapenie priniesol tento produkt.

Ceruzku sme mali v odtieni 145/006. Je to nude farba, ktorá má podtón hnedo-fialovej. Dovolíme si tvrdiť, že aj napriek podtónu je tento odtieň natoľko univerzálny, že sadne asi každému typu pleti. Na tvári pôsobí ceruzka mimoriadne výrazne.

Po otvorení bola ceruzka do ostra zastrúhaná, vďaka čomu sa dala nanášať presne na okraj pier. Sýtosť farby a aj spôsob krytia bola excelentný! Nebolo potrebné aplikovať viackrát na ten istý bod. Obal bol tradičný, zobrazoval odtieň vnútornej farby. Cena vs. kvalita je hodnotená maximálnym počtom bodov.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Sú elektromobily naozaj také náchylné na požiar, ako sa o nich hovorí?

Sýtosť farby: ⚫⚫⚫⚫⚫
Spôsob krytia: ⚫⚫⚫⚫⚫
Výdrž na perách: ⚫⚫⚫⚫⚪
Odtláčanie sa: ⚫⚫⚫⚫⚪
Obal: ⚫⚫⚫⚫⚪
Cena vs. kvalita: ⚫⚫⚫⚫⚫

(Zdroj: Hashtag.sk)

Essence

  • Orientačná cena: 1,15 €

Značka Essence patrí medzi jednu z najlacnejších dekoratívnych kozmetických značiek. Aj preto je mimoriadne populárna a obľúbená u mnohých žien.

Odtieň 21 – Charming je veľmi pekný. Ceruzku však treba naniesť na to isté miesto viackrát, aby sa farba vyplnila. Keď sme skúsili farbu aplikovať na celé pery, po chvíli sme mali pocit, že sú pery veľmi vysušené až šupinaté. Môže to byť však subjektívne hodnotenie. V každom prípade by sme vám pred nanesením tejto ceruzky odporúčali urobiť si jemný peeling pier.

Krytie tejto ceruzky bolo všelijaké, ako keby na niektorých miestach kontúrka z kožičky hneď vypadla. Pri obale niet čo hodnotiť pozitívne ani negatívne. Výrobca sa držal štandardu tak, ako je to vidno aj pri konkurenčných produktoch.

Sýtosť farby: ⚫⚫⚫⚫⚪
Spôsob krytia: ⚫⚫⚫⚪⚪
Výdrž na perách: ⚫⚫⚫⚪⚪
Odtláčanie sa: ⚫⚫⚫⚫⚪
Obal: ⚫⚫⚫⚫⚪
Cena vs. kvalita: ⚫⚫⚫⚪⚪

(Zdroj: Hashtag.sk)

TrendIt Up

  • Orientačná cena: 1,25 €

Obal je rovnaký ako pri ostatných produktoch (samozrejme, s výnimkou NYX). Vyobrazený je odtieň, názov značky a má plastový vrchnák. Testovaná ceruzka je vo farbe 610.

Aj keď sa na základe obalu zdalo, že to bude jedna z nude farieb, nie je to úplne tak. Ceruzka má teplý, až červenkastý podtón, čo pre nás bolo značné sklamanie. Po otvorení nebola ceruzka úplne ostrá, napriek tomu sa s ňou veľmi dobre manipulovalo.

Tak ako pri ostatných, aj ceruzka od TrendIt up nabrala svoju plnú farbu až v momente, keď sme po danom mieste viackrát prešli. Lepšie podľa nás ukáže iba pri kontúrovaní pier, maľovať s ňou celé pery veľmi neodporúčame. Udialo sa to, čo aj pri predchádzajúcej značke. Mali sme pocit, že na niektorých miestach farba trochu vypadávala.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Aj kozmetika podlieha skaze: Pravidelným kontrolovaním produktov si môžeš ušetriť kopec starostí a problémov

Výdrž tohto produktu bola priemerná. Opakované nanesenie bolo potrebné zhruba po troch hodinách, avšak následne, po opakovanej aplikácii, sme mali pocit suchších pier.

Sýtosť farby: ⚫⚫⚫⚪⚪
Spôsob krytia: ⚫⚫⚫⚪⚪
Výdrž na perách: ⚫⚫⚫⚪⚪
Odtláčanie sa: ⚫⚫⚫⚫⚪
Obal: ⚫⚫⚫⚫⚪
Cena vs. kvalita: ⚫⚫⚫⚪⚪

(Zdroj: Hashtag.sk)

Záver

Ceruzka dodáva perám jasné kontúry. Pri použití s rúžom alebo leskom fixuje okraje, vďaka čomu sa bežný rúž neroztečie. My radi využívanú ceruzku na namaľovanie celých pier. Za málo peňazí tak máme veľa muziky. Ceruzka je tiež ideálnou voľbou, ak si chcete pery opticky zväčšiť. Stačí, ak vyjdete ponad vaše bežné obrysy o máličko viac.

Z testovaných produktov u nás najviac zabodoval produkt od značky S-HE. Nielenže mal veľmi priaznivú cenu (1,95 €), ale mal aj krásnu farbu, výdrž a neodtláčal sa. Na druhom mieste skončila značka NYX. Pri nej je však potrebné uviesť, že za cenu približne 4,95 € by sme aj očakávali, aby bol produkt takmer bezchybný.

Používate ceruzky na pery aj vy? (Zdroj: Hashtag.sk)

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame