Svorka s novým songom Antisocial. Hlboké myšlieny vás dostanú

Pred nejakým časom sme prvýkrát písali o mladom nádejnom raperovi Radovanovi Svoradovi, ktorý na hudobnej scéne pôsobí pod pseudonymom Svorka. A hoci len nedávno zverejnil song Cez oči demóna, teraz prichádza jeho ďalší track s názvom Antisociál.

Ak ste si vypočuli song Cez oči démona, zrejme už trocha viete, čo môžete od jeho ďalšej tvorby očakávať. Cez oči démona bola jeho osobná spoveď, osobné vyznanie z toho, akým spôsobom sa musel vyrovnávať s bolesťou po smrti brata a zo sklamania z nešťastnej lásky.

Podobne teda aj v songu Antisociál, ktorý rovnako ako predošlý song, patrí do Svoradovho prvého EP s názvom Akvarel, prevládajú osobné silné a hlboké myšlienky, ktoré sú pre bežného človeka niekedy ťažko vysloviteľné. Umelci, speváci, ale hlavne raperi majú to šťastie, že svoje myšlienky, bolesti, smútky a starosti jednoducho vyspievajú resp. vyrapujú. Podobne ako to robí Svorka.

Asociál je akoby ďalšou spoveď tohto mladého rapera, ktorý si už vo svojom živote prežil viac než dosť. Je výpoveďou toho, že aj mladí ľudia majú problém začleniť sa do spoločnosti, najmä ak je dnešný svet plný násilia, zrady, faloše a klebiet.

Svorka sa v songu vyznáva z osamelosti a smútku, z toho že mu je niekedy omnoho lepšie žiť na okraji spoločnosti s nálepkou antisociál či samotár. Nehanbí sa za to, nechce skrývať svoje city, či nosiť masku len preto, aby zapadol medzi ľudí.

Chce byť sám sebou aj napriek tomu, že sa to ostatným nepáči, no zároveň verí v to, že bude lepšie. Odkazuje, že starý život treba predýchať a zároveň privítať ten nový. Je optimista a je rád aj za svoje bolesti, ktoré ho v hudbe posúvajú dopredu. Má odvahu, nebojí sa a verí si, a práve to je to hlavné čo chce svojím songom povedať všetkým svojim fanúšikom. Raper tvrdí že v žiadnom prípade nechce nikoho kopírovať, ale sám seba zdokonaľovať dovtedy, kým nebude zo sebou spokojný.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
FREE KARLO! Kúpou merchu môžeš rappera za mrežami podporiť aj ty

V texte songu Antisocial nájdeme aj motív lásky. Raper vyznáva svoje pocity, ktoré plynú z toho aké ťažké je čakať na pravú lásku. Parádnymi prirovnaniami s gazelou, gepardom a levom naznačuje bolesť zo zrady svojej lásky, ktoré zrejme ešte stále nepreboleli.

Aj napriek tomu, že song pôsobí na prvé počutie nostalgicky, smutne a depresívne, za čo môže hlavne „tajuplný“ a monotónny podmaz,  skôr by sme ho radili do kategórie motivačných.

Preto, ak nemáte radi len také obyčajné tlieachanie, respektíve rapovanie do vetra, o nezaujímavých a otrepaných veciach, je celkom možné, že práve tvorba rapera Svorku vás bude baviť a budete ju radi počúvať. Je plná hlbokých myšlienok, s ktorými sa dokáže fanúšik rapu, ktorý momentálne prežíva kríza, alebo sa v minulosti s niečim podobným stretol, ľahko stotožní.

Takéto slová, takýto rap sa nám veru páči. A oceňujeme že aj napriek tomu, že Svorka ešte nie je na rapovej scéne dostatočne známy, dáva si záležať aj na videoklipoch, ktoré vypúšťa do sveta. Ten na song Asociál sa natáčal v spolupráci s@tommysumbu v Californií, kde raper žije.

 

Odporúčame