Strapo: Som rád, že ma verejnosť vníma ako človeka, ktorý bojuje za slobodu

Strapo patrí medzi slovenských rapperov, ktorí vždy hovoria, čo si myslia a nemá problém s tým, že by sa obával o to, čo budú ľudia hovoriť na jeho názory. Aj preto patrí dlhodobo medzi najpopulárnejších interpretov v našich končinách. Strapo je rád, že žijeme v dobe, kedy sa môžeme považovať za slobodných ľudí, pričom pri príležitosti sedemnásteho novembra prehovoril na svojom profile na sociálnej sieti Instagram.

17.11.1989 je deň, ktorý sa navždy zapísal do našich dejín, prebiehala totiž nežná revolúcia, ktorá naštartovala pád komunistického režimu v Československu. Dodnes je tento dátum v histórii nášho národu poznačený veľkými písmenami. Nebyť nežnej revolúcie, ktovie, akým smerom by sa Československo uberalo.

Uvedomuje si to aj Strapo, ktorý sa k tejto problematike vyjadril na svojom profile na sociálnej sieti Instagram. „7.11.1989. SLOBODA. Narodil som sa cca 8 mesiacov predt ým…a aj preto o sebo celý život hovorím, že som „revolučný ročník“. Som rád, že ma verejnosť vníma ako človeka, ktorý bojuje za slobodu,“ začal Strapo svoj prehovor.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa STRAPO OFFICIAL (@strapo_official)

„Možno nie všetci, ale to je v poriadku. Vždy som si vážil svoju slobodu a hlavne možnosť robiť to, čo chcem, a tak ako chcem aj napriek tomu, že som skôr či neskôr narazil aj na cenzúru. Môj dedo ma odmalička často brával na Bradlo, na Štefánikovu mohylu a vysvetľoval mi ,prečo by sme mali byť všetci hrdí na to, že máme „slobodu“,“ pokračoval a následne vysvetlil úvodzovky.

„Sorry za úvodzovky ale myslím, že sa chápeme. Dnes toho bude veľa…ja viem. Ale napriek tomu nezabudajte, že 17.11. je pre nás výnimočný deň…a že Vaša sloboda sa končí tam kde začína sloboda tých druhých,“ zakončil Strapo.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rap je na Slovensku neohrozene žánrom číslo 1 (NÁZOR)

Photo credits: Strapo, profil na IG, Strapo

Odporúčame