Strapo chystá album. Bude to najlepšie CD tohto roka?

Medzi Strapovými sólovými albumami je totožný rozdiel tri roky. CD 23 vydal v roku 2012, Versus následne v roku 2015 a doposiaľ posledný album, ktorý nesie názov Poschod13, v roku 2018. Áno, vychádza to úplne presne, teraz sa píše v kalendároch rok 2021 a to znamená, že Strapo by mal vydať nové CD. Z toho čo vieme, tak skutočne na ňom pracuje. Kedy sa ho dočkáme? 

Nového Strapovho albumu sa podľa všetkého dočkáme v kalendárnom roku 2021. Samozrejme, vieme, že dátumy u rapperov častokrát nie sú fixné a ovplyvniť ich tvorbu môže viacero vplyvov, ale povedzme to tak, že ak všetko pôjde ako má, v roku 2021 budeme počúvať nové Strapove CD. Ak tohto rappera pozorne sledujete, tak viete, že album už vzniká, že pomaly, ale isto naňho tvorí tracky. Strapo sa nevenuje iba hudbe, má viacero ďalších aktivít, spomenúť môžeme napríklad jeho prácu v dabingu, ale čo tým chceme naznačiť je, že sa na rapových trackoch neobjavuje tak často ako niektorí jeho kolegovia. Dopyt je v jeho prípade vyšší ako ponuka, čo ho dostáva do pozície, že priaznivci priam prahnú po novej Strapovej hudbe. A to len a len dobré. Vždy bol totiž tvorcom, ktorý si dával záležať na kvalite, kvantita uňho nehrala rolu, pričom ak s niečím nebol absolútne spokojný, von to nedal. A keď už niekde k jeho tracku bol vizuál, vedeli ste, že stojí za to.

Tak by to malo koniec koncov byť a Strapo si za to zaslúži absolutórium. Aký album môžeme od neho čakať? Od roku 2018, kedy priniesol doposiaľ posledné CD sa toho udialo veľmi veľa, či už v spoločnosti alebo v jeho živote, dozrel tvorbou aj ľudsky, pričom myslíme si, že na jeho songoch budeme mať možnosť počuť aj referencie na aktuálne dianie v našej republike. Strapo sleduje politiku a nemá problém povedať svoj názor a vzhľadom na to, že je na Slovensku v tejto problematike stále „veselo“, bude o čom rapovať. Jasné, nikto teraz neočakáva, že sa od Strapa dočkáme CD, ktoré bude výrazne zamerané na politickú situáciu, alebo z ktorého by sršala nevraživosť či podobné negatívne vlastnosti.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Separov nový album odje*e strop. Kedy Separ vydá nový singel?

To nie je jeho štýl. Ale ako ho poznáme, bude to štípať a rozhodne bude konkrétny. K politike sa koniec koncov, i keď veľmi okrajovo, dostal aj v minulom kalendárnom roku v rámci výzvy HOT16CHALLENGE2, kde najprv pozdravil vtedajšieho premiéra Igora Matoviča a neskôr ho ešte aj vyzval. Ex-premiér na výzvu nereagoval. Neprekvapivo.

Silnejú taktiež názory, či to v sebe Strapo stále má. Ale to sú skôr kuvičie hlasy ako niečo, o čom by sa dalo diskutovať. Aj keď často netvorí, objavuje sa na featoch či zaujímavých projektoch, z ktorých je jednoznačne jasné, že Strapove slohy sú rapovo, lyricky aj obsahovo veľmi silné a stále patrí medzi najlepších.

Na štvrtom sólovom albume bude mať jedinenčnú možnosť to potvrdiť a opäť na určitý čas umlčať kritikov. Nebudeme preháňať, keď napíšeme, že Strapo, ak skutočne vydá CD v tomto kalendárnom roku, sa zaradí medzi adeptov na album roka. V rap game je dlho, má veľkú základňu priaznivcov, pričom na ňom cítiť, že stále má o čom písať, stále má čo ponúknuť a vzhľadom na to, že má svojský štýl a ťažko napodobniteľný flow, na jeho tvorbu sa tešia aj tí, ktorí ho pravidelne nepočúvajú.

Tématicky to bude dozaista rôznorodé o tom nepochybuje v tejto chvíli nikto, pričom okrajovo môžeme špekulovať aj o hosťoch, ktorí by sa mohli na tomto CD objaviť. Istotou je zrejme Bitman, s ktorým má Strapo naozaj výborný vzťah a snaží sa ho podporiť aj svojimi zdieľaniami a taktiež sa zrejme budeme môcť tešiť aj na Ektora, s ktorým má viacero spoluprác a vždy to bolo zárukou kvality a úspechu medzi ľuďmi.

A kto ďalej? Stále presne nevieme, aké sú vzťahy medzi Strapom a Kontrafaktom, ale o tom možno niekedy inokedy. Na druhej strane, reálna je spolupráca so Separom, s Damem či s celým DMS, prípadne s chalanmi z Nerieš. To je niečo, čo by sme si určite radi vypočuli a mohlo by to okoreniť tento hudobný rok.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ako Strapo všetkých obvinil, že klamú: Mal pravdu? (VIDEO)

Na podobné polemiky bude zrejme ešte čas, na Strapov album si musíme v tomto momente počkať, ale môžeme konštatovať, že pravdepodobne nie sme jediní, kto sa naň teší. Všetko budeme podrobne sledovať a budeme vás informovať o updateoch tejto problematiky. A ak aj vy patríte medzi priaznivcov, ktorí by už chceli mať nové Strapove CD v rukách, tak odporúčame si vypočuť jeho doterajšie tri albumy. Viacero skladieb si zaslúži pripomenutie či refresh. Prípadne, môžete si vypočuť jeho aktuálne spolupráce, ktorých nie je málo. Počuli ste napríklad tú so Šortym?

Foto: Strapo, profil na Instagrame Strapo 

 

Odporúčame