11-minútový banger z UK rapu: Skladba, ktorá ovládne rebríčky?

Britský rapper Stormzy doslova všetkým „odpálil dekel“. Dôvod je prostý, vydal takmer 11-minútový song, ktorý sa nedá označiť inak ako banger. Skladba „MEL MADE ME DO IT“ ponúka množstvo skvelých bars, referencií či špeciálneho hosťa. Nechýba videoklip, ktorému sa prakticky nedá nič vytknúť. Rovno sa na to poďme pozrieť. 

Stormzy to trafil dokonale

Ak chcel Stormzy zaujať, trackom „MEL MADE ME DO IT“ to trafil naozaj dokonale. Skladba pokorila prvý milión na YouTube za deň a views neustále rastú. Niet sa čo čudovať, prvotriedny britský rap a netradičná dĺžka songu. Tá predstavuje približne jedenásť minút, čo je predovšetkým v súčasnom rapovom svete naozaj málo vídané.

Okrem toho, v songu sa predstavuje José Mourinho, svetoznámy futbalový tréner a osobnosť, ktorú poznajú aj ľudia mimo svet futbalu. Nie nadarmo ho prezývajú The Special One. Stormzy použil referenciu, že niekedy je ako José a oprel sa o jeho legendárny výrok, že radšej bude mlčať, inak by sa dostal do problémov.

Celkovo, čo sa týka referencií, je song „MEL MADE ME DO IT“ studnicou a príde si v ňom na svoje prakticky každý. Spomenúť môžeme futbalistu Chelsea Pierrea-Emericka Aubameyanga, basketbalistu Kyrieho Irvinga, Khaleesi (niečo pre fanúšikov Game of Thrones), herca Jet Liho, amerického prezidenta Bidena či bývalého britského atléta Dwaina Chambersa. Takto by sme mohli pokračovať ďalej, je tam toho viac než dosť.

Je náročné dopredu určiť, aký záber bude mať tento kúsok z UK rapu v celosvetovom meradle. Zatiaľ ale môžeme konštatovať, že „MEL MADE ME DO IT“ má všetko, čo rapový banger v roku 2022 musí mať. A nechýba obrovský zmysel pre detail, čo je prvok, ktorý celú vec posúva ešte vyššie.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
6ix9ine bol doudieraný priateľkou. Zatkla ju polícia

Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.

Photo credits: YouTube.com/Stormzy

Odporúčame