Sterling prišiel o titul v UFC, ale hovorí, kto by si ho zaslúžil: Musí to byť on, môže prepísať históriu svojej krajiny

Merab Dvalishvili

Merab Dvalishvili (zdroj: YouTube/UFC)

#Bojovník UFC Aljamain Sterling prišiel na UFC 292 o titul bantamovej váhy, keď dostal TKO od Seana O’Malleyho. Jeho nadvláda v divízii skončila, ale „Aljo“ naďalej prehovára do ďalšieho vývoja v tejto váhovej kategórii. 

Sterling vie, kto by mal dostať šancu

Aljamain by bol najradšej, keby sa dostal k odvete s O’Malleym, ale uvedomuje si, že to pravdepodobne teraz nebude reálne. „Ak mi ponúknu okamžitú odvetu, ktorá by mala byť na konci decembra, so všetkým rešpektom to odmietnem. Ak by to ale bolo na začiatku budúceho roka, v januári alebo vo februári, v zlomku sekundy by som to akceptoval,“ hovorí Sterling. 

„Ak ale šancu nedostanem ja, ďalší na rade by mal byť Merab Dvalishvili. Musí to byť on. Je to kandidát číslo jeden. Nemyslím si, že je momentálne v bantamovej divízii lepší adept ako on,“ hovorí ex- šampión UFC, ktorý v minulosti zdolal napríklad Rusa Petra Yana.

„Jasné, na „čakačke“ sú aj ďalší. Bude zaujímavé sledovať, ako sa UFC zachová, ale ako vravím, O’Malley vs Dvalishvili je najlepší možný match-up,“ uviedol na margo tejto témy Aljamain Sterling.

„Bol by to zaujímavý zápas, priniesol by viacero otázok, na ktoré chceme vidieť odpoveď. Podľa mňa by to bola skvelá príležitosť pre Meraba, ktorý by sa mohol stať historicky prvým šampiónom UFC z Gruzínska. Pre jeho tím aj krajinu by to bolo obrovské,“ dodal „Aljo“. 

Sleduj náš Instagram  

Zdroj: hashtag.sk, mmajunkie.usatoday.com
Odporúčame